Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Wielka Brytania oferuje 100 mln funtów na budowę CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-10-09 16:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wielka Brytania oferuje 100 mln funtów na budowę CPK
fot. Piotr Bożyk
– Dziś rząd Wielkiej Brytanii skierował do mnie list, w którym zaoferował na budowę CPK 100 mln funtów w ramach finansowania eksportowego. Oznacza to bardzo korzystne finansowanie i bardzo dobrą ofertę – powiedział Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK.
– To pierwsza konkretna oferta i pierwsza z innego państwa. Zależy nam na zebraniu jak najkorzystniejszych ofert finansowania, tak, by były jak najlepsze dla polskiego podatnika – tłumaczył Wild przy okazji konferencji na katowickim kongresie Impact Mobility'19 rEvolution.

– Brytyjskie firmy projektowe uchodzą za najlepsze na świecie. Mieliśmy już zapytania z innych firm, ale to pierwsza, konkretna, rządowa oferta z konkretna sumą – dodawał.

Mechanizm o którym mówi Wild to bardzo tanie finansowanie projektu, w zamian za skorzystanie z usług firm z kraju, który je oferuję. List ministra handlu międzynarodowego Grahama Stuarta to na razie oferta. Wild przyznaje, że liczy na kolejne.

– To dla nas ważne, bo pokazuje jak obiecujący dla innych krajów wydaje się ten projekt - mówił pełnomocnik rządu. – W każdym zarządzaniu projektami dla inwestora liczą się jakość, czas i finansowanie. Dla nas kluczowa jest jakość. Czas ma drugorzędne znaczenie wobec jakości. Co do tego trzeciego, to jeśli jesteśmy w stanie porozumieć się z najlepszymi na świecie firmami, które pozwalają nam skrócić czas po najniższej cenie, to bardzo dobrze – tłumaczył.

Wild zaznaczył, że finansowanie eksportowe to naturalny sposób wspierania inwestycji, wykorzystywany przez wszystkie kraje unijne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Spółka CPK zyskała finansowanie CEF dla projektu budowy linii Katowice - Ostrawa

Infrastruktura i lotniska

Spółka CPK zyskała finansowanie CEF dla projektu budowy linii Katowice - Ostrawa

Jakub Dybalski 09 października 2019

CPK: Budujemy albo LOT straci rynek!

Infrastruktura i lotniska

CPK: Budujemy albo LOT straci rynek!

Roman Czubiński 04 października 2019

CPK to tylko jeden element układanki. Po drugiej stronie zawsze jest pasażer

Pasażer i linie lotnicze

CPK to tylko jeden element układanki. Po drugiej stronie zawsze jest pasażer

Magdalena Romanowska 06 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5