Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Więcej lotów Emirates do Brisbane i Perth


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-12-17 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Więcej lotów Emirates do Brisbane i Perth
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates latają od 16 grudnia do Brisbane, wykorzystując już pełną przepustowość. To efekt złagodzenia lokalnych ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych dzięki osiągnięciu przez Australię założonego wskaźnika na poziomie 80 proc. szczepień podwójną dawką. Od 5 lutego także loty do Perth będą obsługiwane z pełną przepustowością dla spełniających wymagania zaszczepionych podróżnych.
Po przywróceniu pełnej przepustowości na międzynarodowych rejsach do stanu Queensland, lot EK430 z Dubaju do Brisbane przewiezie ponad 350 pasażerów i będzie obsługiwany przez samoloty Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej. Linie Emirates zwiększają również częstotliwość lotów EK430/431 między Dubajem a Brisbane do pięciu razy w tygodniu, począwszy od 1 stycznia 2022 roku, uwzględniając przy tym możliwość wzrostu częstotliwości zgodnie z zapotrzebowaniem.

By obsłużyć więcej obywateli Australii i podróżnych planujących odwiedzić stan Australia Zachodnia, wzrośnie także częstotliwość lotów EK420/421 na trasie Dubaj - Perth do pięciu razy w tygodniu.

Przybywający do Brisbane zagraniczni podróżni, którzy spełniają wymagania, nie będą już musieli poddawać się kwarantannie w obiektach państwowych. Obecnie mogą izolować się w domu, opierając się na szeregu wytycznych określonych przez rząd Queensland. Zaszczepieni podróżni przybywający do Perth nie będą poddawani kwarantannie, ale będą zobowiązani do przestrzegania wytycznych Australii Zachodniej dotyczących przybycia pasażerów międzynarodowych z dowodem pełnego zaszczepienia. Bilety można rezerwować na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem preferowanych biur podróży.

– Emirates z radością zwiększają liczbę lotów do Brisbane i Perth w ramach powrotu podróży międzynarodowych w całym kraju. Zapotrzebowanie na podróże międzynarodowe rośnie z dnia na dzień, dlatego oferujemy lepsze połączenia dla spełniających wymogi Australijczyków, którzy chcą wrócić do domu i spotkać się z bliskimi. Obchodzimy 25-lecie lotów do Australii i już zwiększyliśmy liczbę połączeń do Sydney i Melbourne, a także przywróciliśmy nasz flagowy samolot A380, aby obsłużyć klientów podróżujących do i z Nowej Południowej Walii – podkreślił Barry Brown, wiceprezes Emirates na region Australazji.

Wymagania wjazdowe do Brisbane

Aby móc wejść na pokład samolotów Emirates do Brisbane, podróżni muszą być obywatelami Australii, stałymi rezydentami lub członkami najbliższej rodziny, a także muszą przedstawić dowód pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19 preparatem zatwierdzonym przez TGA (Therapeutic Goods Administration). Pasażerowie muszą również przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19, który był zrobiony w ciągu trzech dni od planowanej daty odlotu.

Aby spełnić wymagania dotyczące kwarantanny domowej zleconej przez władze w Queensland, pasażerowie muszą poddać się dodatkowym testom PCR w pierwszym i dwunastym dniu kwarantanny oraz w każdym innym momencie kwarantanny, gdy wystąpią objawy COVID-19. Przed wjazdem do Queensland, uprawnieni podróżni poza złożeniem deklaracji podróży do Australii muszą też złożyć wniosek i zarejestrować przylot międzynarodowy do Queensland.

Łatwiejsza podróż do Perth

Złagodzenie ograniczeń wjazdowych w Australii Zachodniej umożliwi zaszczepionym podróżnym z zagranicy przylot do Perth bez konieczności odbycia kwarantanny po przyjeździe. Pasażerowie muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed odlotem do Perth. W celu uzyskania pozwolenia na wjazd wymagany jest również dowód szczepienia przeciwko COVID-19 preparatem zatwierdzonym przez TGA (Therapeutic Goods Administration). Pasażerowie muszą złożyć wniosek o przepustkę G2G przed rozpoczęciem podróży. Przepisy Australii Zachodniej wymagają, aby zagraniczni pasażerowie poddali się testom na obecność wirusa COVID-19 w ciągu 48 godzin od przylotu i sześciu dni po przybyciu do Perth.

Pomimo trudności związanych z ograniczeniami, linie Emirates kontynuowały obsługę połączeń w trakcie pandemii, zapewniając łączność z krajem ponad 93 tys. Australijczyków, którzy utknęli za granicą. Dzięki usługom cargo, pandemia nie zakłóciła także przepływu podstawowych dóbr. Pozwoliło to na utrzymanie powiązań handlowych między Australią a resztą świata i było nieocenionym wsparciem dla australijskich firm w tym trudnym okresie.

Od 1 grudnia linie Emirates przywróciły dwupokładowego airbusa A380 na australijskie niebo, a kultowy samolot obsługuje codzienne połączenia między Dubajem a Sydney. Na początku tego miesiąca linie Emirates wprowadziły również codzienne połączenie z Dubaju do Melbourne, dzięki czemu na trasie pojawiło się tygodniowo 1000 dodatkowych miejsc.

Klienci Emirates i Qantas mają dostęp do bogatej siatki połączeń dzięki partnerstwu code-share między liniami. Oprócz ponad 120 destynacji, do których latają linie Emirates, w ramach umowy pasażerowie mają obecnie dostęp do prawie 30 australijskich lokalizacji obsługiwanych przez Qantas, podczas gdy klienci Qantas mogą polecieć liniami Emirates do Dubaju oraz uzyskać dostęp do ponad 50 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Linie Emirates realizują obecnie połączenia do Sydney, Melbourne, Brisbane i Perth, a także do ponad 120 miejsc na całym świecie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dostawa ostatniego airbusa A380 dla Emirates 16 grudnia br.

Pasażer i linie lotnicze

Dostawa ostatniego airbusa A380 dla Emirates 16 grudnia br.

Avgeek 11 grudnia 2021

Emirates z tytułem “World Class Airline”

Pasażer i linie lotnicze

Emirates z tytułem “World Class Airline”

inf. pras 12 grudnia 2021

Emirates przywracają rejsy do dwóch miast Nigerii

Pasażer i linie lotnicze

Emirates przywracają rejsy do dwóch miast Nigerii

inf. pras 03 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5