Warszawa prześcignęła Pragę w statystykach pasażerskich - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Warszawa prześcignęła Pragę w statystykach pasażerskich


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-28 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa prześcignęła Pragę w statystykach pasażerskich
fot. Lotnisko Chopina
Podczas gdy warszawski port im. Fryderyka Chopina pochwalił się ostatnio 15,5 mln pasażerem obsłużonym w 2017 roku, praskie lotnisko im. Vaclava Havla osiągnęło 15 mln pasażerów. Bieżący rok będzie pierwszym w historii, kiedy warszawskie lotnisko przeskoczy w statystykach praskie.
Kilka dni temu lotnisko w Pradze ogłosiło osiągnięcie liczby 15 mln obsłużonych pasażerów. To najlepszy wynik w 80-letniej historii portu. Największe lotnisko Czech pobiło też rekord z grudnia ubiegłego roku, kiedy za analogiczny okres obsłużono 13 mln podróżnych.

- Jesteśmy dumni, że w niecały rok udało nam się osiągnąć kolejny ważny kamień milowy w historii naszego lotniska – powiedział Vaclav Rehor, prezes zarządu praskiego lotniska.

Praskie lotnisko notowało konsekwentnie wzrosty przez cały rok, stając się – obok warszawskiego Lotniska Chopina – jednym z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Europie (portów obsługujących 10-25 mln pasażerów rocznie).
Dla przypomnienia, w całym 2016 roku praskie lotnisko obsłużyło 13,07 mln pasażerów, czyli o 8,6 proc. więcej niż w 2015 roku i jednocześnie więcej, niż warszawskie Lotnisko Chopina, które ubiegły rok zakończyły wynikiem sięgającym 12,8 mln obsłużonych podróżnych. To lepiej, niż w 2015 roku o 14,4 proc.

Dynamika wzrostu warszawskiego portu jest obecnie większa, niż w praskiego. Wystarczy wspomnieć, że pomimo słabszego wyniku za cały ubiegły rok, w grudniu warszawskie lotnisko przegoniło praskie, ogłaszając wynik 15,5 mln obsłużonych pasażerów. Do końca roku liczba ta jeszcze wzrośnie.

– Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju. W grudniu otwarte zostało połączenie PLL LOT do Berlina, Qatar Airways już wkrótce wprowadzi dodatkową, drugą rotację do Dohy, a pod koniec roku Ural Airlines połączy Warszawę z portem Moskwa Domodiedowo – mówił jakiś czas temu Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – W przyszłym roku planowane są takie połączenia, jak Bordeaux, Norymberga, Kowno, czy Singapur. Te nowe kierunki potwierdzają fakt postrzegania Lotniska Chopina jako atrakcyjnego portu przesiadkowego.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gdynia: Miasto będzie się ubiegać o odszkodowanie w sprawie lotniska?

Infrastruktura i lotniska

Gdynia: Miasto będzie się ubiegać o odszkodowanie w sprawie lotniska?

Justyna Urbaniak 21 grudnia 2017

Chełm: Uczelniane lotnisko z betonowym pasem? Trwają przygotowania

Infrastruktura i lotniska

Chełm: Uczelniane lotnisko z betonowym pasem? Trwają przygotowania

Justyna Urbaniak 14 grudnia 2017

Poznań: Lotnisko nabiera rozpędu

Infrastruktura i lotniska

Poznań: Lotnisko nabiera rozpędu

Justyna Urbaniak 11 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS