Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Każdy może zainwestować w kosmiczną turystykę


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2019-11-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/virgingalactic.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Każdy może zainwestować w kosmiczną turystykę
fot. Virgin Galactic
28 października 2019 roku, po zakończeniu fuzji z firmą inwestycyjną Social Capital Hedosophia, Virgin Galactic zadebiutowało na Wall Street. Firma zorientowana na turystyczne loty w kosmos jest pierwszym tego rodzaju podmiotem publicznie handlującym akcjami.
Firma powstała w wyniku fuzji Virgin Galactic i Social Capital Hedosophia nosi nazwe Virgin Galactic Holdings, a jej akcje można od teraz kupić na nowojorskiej giełdzie. Są oznaczone symbolami: SPCE, SPCE.U i SPCE WS. Statki kosmiczne Virgin Galactic są produkowane w Mojave w stanie Kalifornia, a działania komercyjne skupiają się w Spaceport America w Nowym Meksyku. − Teraz, kiedy Virgin Galactic jest spółką giełdową, każdy może inwestować w osobowe loty kosmiczne, które dążą do rzeczywistego przeobrażenia rynku. Każdy może stać się częścią ekscytującej branży komercyjnych lotów kosmicznych – mówi w oficjalnym komunikacie George Whitesides, prezes Virgin Galactic Holdings.

W wyniku transakcji zawartej między dwoma przedsiębiorstwami, Virgin Galactic otrzymało ponad 450 mln dolarów, a wartość giełdowa spółki w piątek 25 października 2019 roku wynosiła 2,3 mld dolarów. Dotychczasowi udziałowcy Virgin Galactic będą w posiadaniu prawie 59 procent udziałów.

Już teraz Virgin Galactic posiada ponad 600 rezerwacji z 60 krajów na komercyjne loty w kosmos, których depozyty mają łączną wartość około 80 mln dolarów. Połączenie się z SCH oraz wejście na giełdę to dwa kamienie milowe przybliżające do budowania sieci komercyjnych usług w branży kosmicznej. − Dzięki własnościowemu programowi lotów kosmicznych, dostępowi do przestrzeni kosmicznej w Spaceport America, rozpoznawalną w skali globalnej marką oraz z szerokiemu zainteresowaniu inwestorów, wierzę, że Virgin Galactic jest w idealnej pozycji do kapitalizacji na szybko rozwijającym się, multimiliardowym komercyjnym rynku kosmicznym. Otworzy również przestrzeń kosmiczną tysiącom potencjalnych astronautów – mówi, cytowany w komunikacie, Richard Branson, założyciel Virgin Galactic.

Przypominamy, że niedawno inwestycję w tę firmę zadeklarował Boeing. Kwota inwestycji opiewa na 20 mln dolarów. Firmy będą współpracować, aby poszerzyć dostęp do przestrzeni komercyjnej i przekształcić globalne technologie turystyczne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wakacje w kosmosie? Wkrótce będzie to możliwe

Pasażer i linie lotnicze

Wakacje w kosmosie? Wkrótce będzie to możliwe

Red. ed 19 października 2019

Boeing inwestuje w pojazdy kosmiczne. 20 mln dol. dla Virgin Galactic

Biznes i przemysł

Boeing inwestuje w pojazdy kosmiczne. 20 mln dol. dla Virgin Galactic

Emilia Derewienko 15 października 2019

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Kosmiczna turystyka ruszy za rok?

Biznes i przemysł

Virgin Galactic wchodzi na giełdę. Kosmiczna turystyka ruszy za rok?

Aleksander Domański 13 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5