Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Ukraina: 2,4 mld hrywien na lotniska regionalne. Najwięcej zyskał port Dniepr


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-28 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ukraina: 2,4 mld hrywien na lotniska regionalne. Najwięcej zyskał port Dniepr
fot. dp.gov.ua
Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy przeznaczy w 2021 roku kolejne 2,4 mld hrywien z budżetu państwa na rozwój regionalnych portów lotniczych - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Najwięcej środków pochłonie port w Dnieprze. Pozostała kwota zostanie rozdzielona na obiekty w Równem, Chersoniu oraz Winnicy.

- Zatwierdzony na 2021 rok budżet pozwoli nam kontynuować modernizację regionalnych portów lotniczych. Z całej ustalonej kwoty 1,4 mld hrywien zostanie przeznaczone na budowę nowego lotniska w Dnieprze - ujawnił Władysław Kryklij, szef resortu odpowiedzialnego za krajową infrastrukturę. - 1 mld hrywien przeznaczone zostanie na lotniska w Równem, Chersoniu oraz Winnicy. Ponadto 30 mln hrywien wygospodarowano na projekt nowego portu na Zakarpaciu - wyjaśnił Kryklij.Na lotnisku w Dnieprze kończą się obecnie prace przygotowawcze. Ten etap robót kosztował 12 mln hrywien. Przeprowadzono również badania geodezyjne na terenie, na którym powstanie nowy pas startowy. Procedura oceny oddziaływania na środowisko zostanie również zakończona do końca bieżącego roku. Równolegle budowany jest nowy kompleks terminali, które będą mogły obsłużyć do 1000 pasażerów na godzinę.

W Chersoniu i Winnicy trzeba natomiast zrekonstruować pas startowy, a w Równem - drogę kołowania i perony. Konieczne jest również zainstalowanie sprzętu oświetleniowego i radiowego, a także dostosowanie ogrodzenia do wymogów bezpieczeństwa lotniczego.

- Lotnictwo najbardziej ucierpiało w wyniku kryzysu wywołanego wirusem COVID-19, ale z czasem ruch zostanie wznowiony. Przygotowujemy lotniska regionalne do aktywnej pracy - podsumował Kryklij, który zaznaczył ponadto, że to nie koniec inwestycji na Ukrainie. - Planujemy rozpocząć trzeci etap budowy portu w Odessie. Obecnie decydujemy o źródłach finansowania. Nasza strategia zakłada modernizację 5-6 lotnisk rocznie w zależności od wysokości dofinansowania. Dlatego plany na 2022 roku zakładają Czerniowce, Sumy, Połtawę i Czerkasy. Dzięki temu za kilka lat będzie działać większość lotnisk regionalnych na Ukrainie - dodał Kryklij.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ACI World apeluje o priorytetowe szczepienia pracowników lotnisk

Prawo i polityka

ACI World apeluje o priorytetowe szczepienia pracowników lotnisk

Rafał Dybiński 27 grudnia 2020

Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw

Infrastruktura i lotniska

Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw

Rafał Dybiński 05 grudnia 2020

ACI World: Musimy ustalić spójne i wykonalne procedury

Prawo i polityka

ACI World: Musimy ustalić spójne i wykonalne procedury

Rafał Dybiński 24 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5