Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Turkish Airlines uruchomił bezpośrednie loty do Wietnamu


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-09-12 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Turkish Airlines uruchomił bezpośrednie loty do Wietnamu
fot. Piotr Bożyk
Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines oferujące największą na świecie międzynarodową siatkę połączeń z 315 kierunkami w 126 krajach rozpoczęły wczoraj (11 września) bezpośrednie loty do Hanoi i Ho Chi Minh, które do tej pory były oferowane jako loty łączone.
Decydując się na uruchomienie bezpośrednich lotów, mając na uwadze oczekiwania pasażerów podróżujących do Ho Chi Minh i Hanoi, Turkish Airlines będą oferowały codzienne loty do Ho Chi Minh oraz sześć lotów w tygodniu do Hanoi (z wyjątkiem niedzieli). Loty do stolicy Wietnamu Hanoi będą oferowane codziennie od kwietnia 2020 roku.

Wietnam i Unia

Turcja chce skorzystać na zawartych pod koniec czerwca pomiędzy Unią Europejską a Wietnamem umowach o wolnym handlu (FTA) i ochronie inwestycji (IPA). Przewiduje się, że docelowo zostaną zniesione prawie w całości (na 99 proc. towarów) należności celne pomiędzy obu stronami. Z chwilą wejścia w życie FTA zniknie 65 proc. ceł na eksport z UE do Wietnamu, a pozostałe będą stopniowo ograniczane przez okres do 10 lat. W drugą stronę, po ratyfikacji FTA zniesione zostaną cła unijne na 71 proc. importowanych towarów z Wietnamu, a pozostałe będą znoszone przez okres do 7 lat. Umowa o FTA zakłada również zmniejszenie wielu z istniejących barier pozataryfowych w handlu z Wietnamem i otwarcie wietnamskiego rynku usług i zamówień publicznych dla ofert przedsiębiorstw z UE. Natomiast umowa IPA wzmocni ochronę inwestycji firm unijnych w Wietnamie.

Nowy pomysł Wietnamu na siebie szansą dla TK

Jest to wszystko elementem szerszej polityki Hanoi. Wietnam, którego wymiana handlowa z Chinami wynosi 93,4 miliarda dolarów, coraz bardziej obawia się presji swoje wielkiego sąsiada, z którym od czasów wojny w 1979 roku łączą go „niełatwe relacje”. Wietnam szuka więc możliwości robienia interesów z innymi globalnymi graczami i stara się zwiększyć z nimi wymianę handlową. Obecnie między Wietnamem i Unią przepływają 52 mld dolarów. Dla porównania obrót ze Stanami Zjednoczonymi wynosi 54,5 mld dolarów. Wietnamskie interesy z Japonią generują zaś 33,3 mld dolarów. 

Otwarcie się państwa obawiającego się swego wielkiego sąsiada na zagraniczne inwestycje, oczywisty potencjał turystyczny Wietnamu oraz liczna diaspora wietnamska obecna choćby w naszym kraju, to źródła potencjalnego sukcesu otwartych wczoraj połączeń. Turkish Airlines chce wykorzystać swój atut, jakim jest nowe megalotnisko w Stambule. Pozwala ono stać się "bramą" przez którą będą przechodzić pasażerowie i towary pomiędzy Wietnamem a Europą i innymi regionami osiągalnymi z portu lotniczego dosłownie położonego na granicy Azji u Europy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Turkish z największą liczbą obsługiwanych krajów na świecie

Pasażer i linie lotnicze

Turkish z największą liczbą obsługiwanych krajów na świecie

Justyna Urbaniak 11 sierpnia 2019

Turkish Airlines poszerza swój dostęp do Azji Wschodniej. Code-share z Bangkok Airways

Pasażer i linie lotnicze

Turkish Airlines poszerza swój dostęp do Azji Wschodniej. Code-share z Bangkok Airways

Aleksander Domański 05 sierpnia 2019

Nowy dom Turkish Airlines czyli nowe lotnisko w Stambule (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Nowy dom Turkish Airlines czyli nowe lotnisko w Stambule (Zdjęcia)

Piotr Bożyk 13 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5