Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Turkish Airlines przewiozą 1,5 mln turystów z Rosji. Powstaną nowe linie


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-04-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Turkish Airlines przewiozą 1,5 mln turystów z Rosji. Powstaną nowe linie
fot. Piotr Bożyk
Tureckie narodowe linie lotnicze Turkish Airlines zawarły porozumienie z biurami podróży w sprawie przewiezienia 1,5 miliona rosyjskich turystów do tego kraju w ciągu roku. Przewoźnik przydzieli tyle miejsc w swoich rejsowych samolotach tureckim touroperatorom, oferującym pakiety turystyczne w Rosji.
Jest to część programu finansowanego przez rząd z Ankary o wartości 300 milionów dolarów, który obejmuje również utworzenie nowej czarterowej linii lotniczej, która będzie latać z Turcji do wielu miast w Rosji.

Przewoźnik z Azji Mniejszej przydzieli 1,5 mln miejsc tureckim touroperatorom, oferującym swoje usługi w Rosji. Drugi co do wielkości przewoźnik znad Bosforu, Pegasus Airlines, również weźmie udział w programie, udostępniając do 500 tys. foteli. Umową objęte będę biura podróży – Anex Tour, Pegas Touristik i Coral Travel. Kiedy turecki sektor turystyczny popadł w kłopoty na swoich dwóch najważniejszych rynkach z powodu wojny między Rosją a Ukrainą, do akcji wkroczył turecki rząd.

Według informacji uzyskanych przez SABAH, aby przezwyciężyć problemy lokalnej branży turystycznej, prezydent Turcji zlecił pracę Ministerstwu Kultury i Turystyki, Transportu i Infrastruktury oraz Skarbu i Finansów. Stworzono trzyetapową mapę drogową, aby sprowadzić turystów z Rosji i wesprzeć pracodawców i pracowników w trudnych dla tureckiej gospodarki czasach. Państwo rządzonego przez Recepa Tayyipa Erdoğana zmaga się z deprecjacją waluty oraz wysoką inflacją. Brak turystów z Ukrainy i Rosji pogłębi jeszcze te problemy.

Turkish Airlines to jedne z niewielu zagranicznych linii lotniczych, które wciąż latają do Rosji, chociaż w ciągu ostatniego miesiąca przewoźnik znacznie zmniejszył liczbę lotów do miast w Rosji. Ponadto linie lotnicze zabroniły obywatelom Rosji lotów na wszystkich trasach z wyjątkiem tych między Rosją a Turcją. Konflikt na Ukrainie, który doprowadził do nałożenia embarga na firmy powiązane z Rosją, utrudnił rosyjskim touroperatorom dalsze sprowadzanie turystów do Turcji.

300 milionów dolarów pożyczki

Od kilku lat największą narodowością odwiedzającą Turcję są rosyjscy turyści. W 2021 roku, pomimo globalnej pandemii koronawirusa, kraj odwiedziło prawie 4,7 mln rosyjskich turystów. Władze tureckie przewidywały, że przed konfliktem na Ukrainie w 2022 roku około siedmiu milionów rosyjskich gości zawita do Turcji.

Wsparcie kredytowe otrzymają tureccy touroperatorzy z siedzibą w Rosji, przede wszystkim firmy takie jak Anex, Pegas i Coral, które sprowadzają turystów z Rosji do Turcji. Gwarancji udzieli Fundusz Gwarancji Kredytowych (KGF). Wsparcie otrzymają ci operatorzy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, łącznie z pakietem pożyczek o wartości 300 mln dolarów. Pakiet wsparcia Ministerstwa Skarbu Państwa, Funduszu Poręczeń Kredytowych i banków ma zostać ogłoszony w pierwszym tygodniu maja.

Nowe linie latające z Turcji do Rosji

W ramach tureckiego programu turystycznego powstanie również zupełnie nowy przewoźnik czarterowy poświęcony turystyce rosyjskiej. Nowa linie czarterowe będą miały siedzibę w Antalyi, popularnym kurorcie na południowym wybrzeżu Turcji.

Ministerstwo Transportu i Infrastruktury oraz Ministerstwo Skarbu i Finansów rozpoczęły już proces tworzenia nowych linii lotniczej, które będą wykonywać rejsy dla biur podróży wyłącznie między Rosją a Turcją.
Przewiduje się, że przewoźnik zaoferuje w tym roku około miliona miejsc. Wraz z Turkish Airlines i Pegasus Airlines, rosyjscy turyści będą mieli teraz zagwarantowane co najmniej trzy miliony miejsc do Turcji w tym roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

09 sierpnia 2022

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

Infrastruktura i lotniska

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

09 sierpnia 2022

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

Pasażer i linie lotnicze

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

09 sierpnia 2022

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

Biznes i przemysł

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

09 sierpnia 2022

SMŚ: Srebrny medal Polaków

Biznes i przemysł

SMŚ: Srebrny medal Polaków

09 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5