Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Trzy miesiące mieszkał na lotnisku Chicago O’Hare! Bał się wirusa i nie wrócił do domu


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-01-18 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/The Guardian/NBC5 Chicago

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Trzy miesiące mieszkał na lotnisku Chicago O’Hare! Bał się wirusa i nie wrócił do domu
fot. O’Hare Intl. Airport
Aditya Singh mieszkał trzy miesiące na lotnisku Chicago O’Hare, ponieważ, jak twierdzi, bał się lecieć do domu z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Sprawę odkryli dwaj pracownicy United Airlines.
Według ustaleń dziennikarzy "NBC5 Chicago", 36-letni mężczyzna pojawił się w głównym porcie Wietrznego Miasta 19 października ubiegłego roku i miał podobno wracać do Kalifornii. Lęk przed zakażeniem wirusem COVID-19 był jednak tak silny, że postanowił pozostać na lotnisku. Jedzenie dostawał głównie od innych pasażerów, a swobodne poruszanie po terminalu zapewniał mu identyfikator, który w rzeczywistości należał do jednego z kierowników portu lotniczego stolicy Illinois. Ten zgubił go pod koniec października.

Pobyt Singha na lotnisku Chicago O’Hare być może potrwałby dłużej, gdyby nie czujność dwóch pracowników United Airlines, którzy zainteresowali się błąkającym się podróżnym. Profilaktyczna kontrola zakończyła się oskarżeniem o kradzież (identyfikatora) oraz nieuprawnione wtargnięcie na terytorium Stanów Zjednoczonych.

– To naprawdę niezwykłe, że taka historia wydarzyła się w obecnych czasach, przy takich kontrolach bezpieczeństwa. Sprawa pokazuje jednak, jak można wykorzystywać luki. Wystarczył pomysł i można funkcjonować na lotnisku kilka miesięcy bez wykrycia – skomentował zdarzenie Joseph Schwieterman z Chicago Chapter of Transportation Research Forum. Stosowne oświadczenie dla brytyjskiego "The Guardian" wydał Departament Lotnictwa Chicago.

"CDA nie ma wyższego priorytetu niż bezpieczeństwo i ochrona lotnisk, które są nadzorowane przez skoordynowaną i wielowarstwową sieć pracowników. Chociaż ten incydent jest nadal analizowany, byliśmy w stanie ustalić, że ten dżentelmen nie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa lotniska ani podróżujących osób. Będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami z organów ścigania nad dokładnym zbadaniem tego zdarzenia – podkreślono w komunikacie. Nadzorująca sprawę sędzia Susana Ortiz była bardziej krytyczna. – Fakty i okoliczności są dość szokujące jak na okres, w którym to się wydarzyło. Nieupoważniona osoba mieszkała w części terminala lotniska O'Hare i nie została wykryta. To niebezpieczne dla całej naszej społeczności – podsumowała Ortiz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Najniebezpieczniejsze lądowisko świata. 7 katastrof w ciągu 20 lat

Infrastruktura i lotniska

Najniebezpieczniejsze lądowisko świata. 7 katastrof w ciągu 20 lat

Rafał Dybiński 30 stycznia 2021

Air Canada uruchomią dwa nowe międzykontynentalne połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Air Canada uruchomią dwa nowe międzykontynentalne połączenia

Rafał Dybiński 30 stycznia 2021

Greater Bay Airlines planują ponad 100 tras w Azji

Pasażer i linie lotnicze

Greater Bay Airlines planują ponad 100 tras w Azji

Rafał Dybiński 30 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5