Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Szybkie testy na lotnisku także dla przylatujących do Gdańska


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-12 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szybkie testy na lotnisku także dla przylatujących do Gdańska
fot. Airport Gdańsk
Od poniedziałku 29 marca 2021 w Porcie Lotniczym w Gdańsku będzie można wykonać szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. Będą dotyczyły osób, które przylecą z zagranicy. Jednak zwolnią z kwarantanny tylko podróżujących spoza strefy Schengen.
Punkt pobrań i rejestracji na szybkie testy będzie się mieścił w terminalu pasażerskim T2, w strefie zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Chętni pasażerowie będą testowani jeszcze przed kontrolą dokumentów przez
Straż Graniczną. Podczas tej kontroli będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, który zwolni ich z obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny w Polsce. Testowane będą osoby dorosłe i dzieci.

Testy będą wykonywać pracownicy firmy Diagnostyka. To znana na rynku sieć laboratoriów medycznych posiadająca bogaty wybór badań laboratoryjnych. Wykonanie testu antygenowego na lotnisku będzie kosztowało 190 złotych. Płatność możliwa będzie zarówno kartą jak i gotówką w polskich złotych. Po rejestracji i pobraniu materiału do badań, pasażerowie będą oczekiwali na wynik od 15 do 35 minut. Przy przekraczaniu granicy testować nie muszą się osoby, które mają dokumenty potwierdzające zaszczepienie przeciwko SARS-CoV-2 (po dwóch dawkach) oraz fakt przebycia choroby nie dalej niż 6 miesięcy od
wjazdu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, testom antygenowym na lotnisku nie mogą się poddać podróżujący samolotami z krajów strefy Schengen. Takie testy nie zwalniają bowiem z obowiązkowej kwarantanny. By się zwolnić z izolacji, trzeba zrobić test przed przyjazdem do Polski, podróżujący mają na to nie więcej niż 48 godzin od wyniku testu do wjazdu do kraju. Jeśli tylko przepisy w tym zakresie ulegną zmianie, lotnisko postara się uruchomić testy także dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen.

Od 25 stycznia 2021 na gdańskim lotnisku są wykonywane szybkie testy antygenowe przed odlotem, które są wymagane obecnie w podróży m.in. do Holandii, Norwegii, Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii. Testy robią pracownicy przychodni HMS Assistance z Gdyni. W ciągu niecałych dwóch miesięcy z testów skorzystało prawie 5,5 tysiąca pasażerów, wykonano średnio 850 testów tygodniowo.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gdańsk: CAT III B już działa. „Linie dostały sygnał i mogą już rozwijać swoje bazy"

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: CAT III B już działa. „Linie dostały sygnał i mogą już rozwijać swoje bazy"

Redakcja/inf. pras. 28 stycznia 2021

Gdańsk: Szybkie testy antygenowe dostępne na lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Szybkie testy antygenowe dostępne na lotnisku

Rafał Dybiński 25 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5