Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Szymany: Sprawa budynku użyczonego Aeroklubowi ponownie w sądzie


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2016-10-26 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/ PAP/ Radio Olsztyn

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szymany: Sprawa budynku użyczonego Aeroklubowi ponownie w sądzie
fot. Port Lotniczy Olsztyn - Mazury
Sąd rejonowy ponownie rozpatrzy spór o jeden z budynków, leżących na terenie portu lotniczego w Szymanach. Spór dotyczy wypowiedzenia przez lotniskową spółkę umowy użyczenia pomieszczenia dla Aeroklubu Mazurskiego.
Chodzi o budynek położony na obrzeżach portu lotniczego, który lotnisko użyczyło Aeroklubowi w 2013 roku. Aeroklub jego część wynajął, bez zgody lotniska, firmie budowlanej. Za wynajem pobierał opłaty w wysokości 2 tys. zł miesięcznie. Formalnie firma została też członkiem Aeroklubu, dzięki czemu opłata mogła figurować jako składka członkowska, a nie – opłata za czynsz. Zdaniem przedstawicieli lotniska było to naruszenie zawartej z lotniskiem umowy, ponieważ zgodnie z nią Aeroklub nie mógł przekazywać budynku osobom trzecim. Na tej podstawie, w 2014 roku Aeroklubowi wypowiedziano umowę użyczenia a sprawa trafiła do sądu.

Z decyzją przedstawicieli lotniska nie zgadzał się bowiem sam Aeroklub. I choć sąd okręgowy stwierdził w ubiegłym roku, że wypowiedzenie umowy ze względu na wynajęcie części budynku firmie budowlanej było prawidłowe, przedstawiciele Aeroklubu odwołali się od wyroku.

Wczoraj (24 października) są okręgowy zdecydował, że sprawa ponowie będzie musiała wrócić do pierwszej instancji. Wcześniejsza decyzja sądu rejonowego, rozstrzygnięta na korzyść spółki lotniskowej, podjęta została wyłącznie na podstawie dokumentów, bez dopuszczenia do głosu świadków, o których wnosiły strony sporu. Ponadto, jak podkreślił sąd II instancji, wypowiedzenie umowy o użyczeniu podpisano przez osobę nieupoważnioną.

Uruchomienie lotniska w Szymanach kosztowało 205 mln zł. Unijne dofinansowanie pokryje około 76 proc. kosztów inwestycji. Według szacunków samorząd wojewódzki przez pierwsze lata będzie dokładał do działalności operacyjnej po 3 mln zł rocznie. W tym roku na promocję lotniczą walorów województwa warmińsko-mazurskiego spółka zarządzająca lotniskiem przeznaczy 4,8 mln zł. Rentowność ma zostać osiągnięta po 20 latach działalności portu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5