Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Sześć nowych dalekich tras KLM. Dreamlinerem do USA, Meksyku i Kenii


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-05-27 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
KLM Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sześć nowych dalekich tras KLM. Dreamlinerem do USA, Meksyku i Kenii
fot. KLM
Po wcześniej zapowiedzianych nowościach w siatce europejskiej planowanych na lato 2021 roku linie lotnicze KLM ogłosiły również dalsze kierunki w rozbudowie swojej oferty. Od najbliższej jesieni holenderski przewoźnik rozpocznie rejsy na sześciu nowych trasach międzykontynentalnych ze swojego węzła w Amsterdamie.
Nowe kierunki to: Mombasa (Kenia), Orlando (Stany Zjednoczone), Cancun (Meksyk), Bridgetown (Barbados), Port of Spain (Trynidad i Tobago) i Phuket (Tajlandia). Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych lotów od 31 października 2021 roku. Uruchomienie kolejnych kierunków to część strategii KLM, polegającej na szybkiej odbudowie swojej pozycji po pandemii, poprzez zaoferowanie klientom możliwie najszerszego wyboru miejsc docelowych.

Do Mombasy, na plaże kenijskiego wybrzeża podróżni KLM będą mogli dolecieć dwa razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-900 Dreamliner. Ten sam typ samolotu będzie używany na trasie z Amsterdamu do Orlando na Florydzie (cztery razy w tygodniu) oraz do Cancun w Meksyku (trzy razy w tygodniu). Podróże do Bridgetown na Barbados (trzy loty w tygodniu) oraz do Port of Spain – stolicy Trynidadu i Tobago (trzy loty w tygodniu) będą odbywały się Airbusem A330. Natomiast na wyspę Phuket pasażerowie KLM polecą cztery razy w tygodniu na pokładzie Boeinga 777-300.

Strategia rozbudowy siatki

Podczas pandemii Covid-19 linie KLM starały się utrzymać swoją siatkę połączeń. Dzięki temu możliwe było realizowanie przewozów towarowych, a także zapewnienie pasażerom koniecznych podróży, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego i obowiązujących przepisów, określonych zarówno przez holenderski rząd, jak i lokalne władze poszczególnych krajów. KLM kontynuuje ścisłą współpracę z władzami Królestwa Niderlandów w celu utrzymania skutecznych i proporcjonalnych środków bezpieczeństwa, dostosowanych do sytuacji w tym kraju i poza jego granicami.Obrana przez KLM strategia sprawdzała się dobrze przez okres wielu miesięcy, kiedy to cała branża lotnicza borykała się z kryzysem wywołanym przez Covid-19. Wraz z ogólną poprawą sytuacji epidemiologicznej na świecie i w kontekście nowych perspektyw, rozbudowa siatki połączeń lotniczych jest znowu możliwa, zwłaszcza w regionach, w których ożywienie odbywa się najszybciej. Sześć nowych, atrakcyjnych dla turystów kierunków ma pomóc przewoźnikowi w powrocie do rentowności.Celem linii jest zaoferowanie swoim klientom możliwie najszerszego wachlarza kierunków. Wymaga to elastycznego planowanie siatki i szybkiego reagowania na potrzeby i okazje rynkowe. Dzięki ekspansji obejmującej wspomniane sześć nowych kierunków, liczba tras oferowanych przez KLM zbliża się do poziomu sprzed wybuchu pandemii, przy czym loty odbywają się rzadziej lub/i samolotami o mniejszej pojemności.Przewoźnik planuje zwiększać częstotliwość lotów lub zamieniać samoloty na większe na poszczególnych trasach, jak tylko popyt na przeloty wystarczająco wzrośnie. –  Uruchomienie nowych połączeń stanowi znaczący krok KLM w kierunku odbudowy oferty, z korzyścią dla naszych klientów. Tego lata będziemy obsługiwać aż 99 kierunków w Europie, a nasza siatka międzykontynentalna zostanie również wzmocniona
w sezonie jesienno-zimowym, dzięki sześciu nowym, atrakcyjnym destynacjom – powiedział Pieter Elbers, prezes KLM.

Rozkład lotów

Loty do Mombasy będą realizowane jako część trasy do Nairobi. Samolot lecący z Amsterdamu będzie najpierw lądował w Mombasie, następnie kontynuował rejs do Nairobi, skąd uda się w drogę powrotną - już bezpośrednio - do Amsterdamu. Podobne rozwiązanie będzie również zastosowane przy lotach do Orlando, które będą stanowić część trasy do Miami. Loty na Phuket KLM będzie realizował w międzylądowaniem w Kuala Lumpur w obie strony. Połączenie do Bridgetown i Port of Spain będzie również obsługiwane jednym lotem z dwoma lądowaniami. Natomiast trasa między Amsterdamem a Cancun będzie lotem non-stop.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
KLM Cityhopper odebrał czwartego E195-E2

Pasażer i linie lotnicze

KLM Cityhopper odebrał czwartego E195-E2

Avgeek 22 maja 2021

Cztery nowe miasta w europejskiej sieci KLM. Więcej lotów do Polski

Pasażer i linie lotnicze

Cztery nowe miasta w europejskiej sieci KLM. Więcej lotów do Polski

Rafał Dybiński 25 maja 2021

Ryanair wygrał w sądzie UE i może pozbawić dotacji KLM i TAP

Prawo i polityka

Ryanair wygrał w sądzie UE i może pozbawić dotacji KLM i TAP

Redakcja/inf. pras. 20 maja 2021

 

Airbus: Latanie flotą mieszaną dla A320 i A380 zatwierdzone w Japonii

Pasażer i linie lotnicze

Airbus: Latanie flotą mieszaną dla A320 i A380 zatwierdzone w Japonii

17 października 2021

PLAY doleci wiosną do trzech kolejnych miast Skandynawii

Pasażer i linie lotnicze

PLAY doleci wiosną do trzech kolejnych miast Skandynawii

17 października 2021

Airbus: Trzeci i ostatni A380 dla All Nippon Airways dostarczony

Pasażer i linie lotnicze

Airbus: Trzeci i ostatni A380 dla All Nippon Airways dostarczony

16 października 2021

Volotea uruchomi dziewiątą krajową trasę z francuskiego Lille

Pasażer i linie lotnicze

Volotea uruchomi dziewiątą krajową trasę z francuskiego Lille

16 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5