Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Szczecin-Goleniów: Statystyki w górę, czas na rozbudowę


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2016-04-18 10:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin-Goleniów: Statystyki w górę, czas na rozbudowę
fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów
W I kwartale bieżącego roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował prawie 35 proc. pasażerów więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To kolejny, gigantyczny wzrost odnotowany na szczecińskim lotnisku. W całym 2016 roku ma z niego skorzystać aż 500 tys. pasażerów.
Port Lotniczy Szczecin to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się lotnisk w Polsce. W całym 2015 roku odnotowano tu wzrost na poziomie 44 proc. Bieżący rok również zapowiada się przełomowo, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończy się przekroczeniem 500 tys. podróżnych obsłużonych w ciągu roku.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku z usług lotniska skorzystało 93,3 tys. podróżnych. Ruch tradycyjny wzrósł tu o 7,6 proc., a ruch przewoźników low-costowych o 43,26 proc. Wpływ na tak dobre statystyki bez wątpienia miały nowe kierunki, które nie operowały w I kwartale 2015 roku – Bergen oraz Oslo Rygge. Dodatkowo, od 1 marca, PLL LOT zwiększył częstotliwość operacji do Warszawy, z dwóch do trzech rejsów dziennie.

Poza dobrymi statystykami, bardzo dobrze wygląda też obłożenie samolotów startujących ze szczecińskiego lotniska. W omawianym kwartale sięgało ono prawie 90 proc., co można uznać za duży sukces.

Wzrosty na lotnisku w Szczecinie odnotowywane są również w innych grupach przewozowych. Dynamicznie rozwija się tu sektor ruchu towarowego – samolotami czarterowymi wyekspediowano stąd ponad 100 ton towarów (to ponad 50 proc. więcej, niż w roku ubiegłym).

Wszystkie te statystyki pozwalają przypuszczać, że cały rok zakończy się również sporym wzrostem. To natomiast wymusza na lotnisku konieczność rozpoczęcia w najbliższym czasie działań związanych z powiększeniem terminala pasażerskiego, rozbudową parkingu czy podniesieniem kategorii systemu ILS.

Prace związane z rozbudową terminala miałyby rozpocząć się w przeciągu najbliższych 24 miesięcy. Do rozbudowy parkingu, który obecnie liczy 550 miejsc postojowych, potrzebne będą pieniądze, których lotnisko w obecnej chwili nie ma. System ILS leży już w gestii PAŻP-u.

Niedawno na lotnisku zakończono wartą około 100 mln zł modernizację. Inwestycja objęła m.in. budowę drogi kołowania, rozbudowę płyt postojowych i kapitalny remont drogi startowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5