Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Sukces finansowy MTU Aero Engines w tym polskiej filii


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-02-20 14:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Reuters

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sukces finansowy MTU Aero Engines w tym polskiej filii
fot. strefalotnicza.blogspot.com
Niemiecki producent silników lotniczych MTU Aero Engines podała, że w zeszłym roku udało mu się osiągnąć wyniki lepsze od zakładanych. uzyskano rekordową sprzedaż i zysk netto w wysokości 479 milionów euro (543 mln dolarów), co stanowi wzrost o 18 procent w stosunku do 2017 roku. Swój udział w sukcesie ma również polska filia MTU.
Wynik lepszy od spodziewanego

– MTU Aero Engines kontynuowało wzrost zysków w 2018 roku – powiedział dyrektor generalny firmy Reiner Winkler. – Nie tylko udało się osiągnąć cele, ale znacznie je przekroczyć. Bez wątpienia wywiązaliśmy się z naszych zobowiązań wobec rynku kapitałowego – dodał Winkler.

Sprzedaż wzrosła o 17 procent, do 4,57 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny również wzrósł o 17 procent do 671 milionów euro. W 2019 roku MTU spodziewa się sprzedaży 4,7 miliarda euro i skorygowanej marży EBIT (zysk przed opodatkowaniem i odsetkami) w wysokości 15,5 procent z 14,7 procent w ubiegłym roku. Dywidenda proponowana przez producenta wzrosła w 2018 roku z 2,30 euro do 2,85 euro.

Polski wkład

MTU Aero Engines Polska jest najmłodszą filią firmy. Pozostałe działają w Kanadzie i Chinach. Polski oddział rozpoczął prace w kwietniu 2009 roku. Zajmuje się produkcją podzespołów do silników lotniczych. W ciągu pięciu lat zatrudnienie w Rzeszowie wzrosło z 200 do 500 pracowników. Dzisiaj, prawie dziesięć lat po otwarciu, firma zatrudnia prawie 800 specjalistów.

MTU Aero Engines Polska projektuje, rozwija i produkuje niskociśnieniowe komponenty i profile turbinowe do samolotów Airbus A320, Airbus A380, Boeing 787-Dreamliner / 777X oraz odrzutowców biznesowych takich jak Cessna czy Gulfstream, a także przemysłowe turbiny gazowe serii LM6000. Ponadto montuje turbiny niskiego ciśnienia do powyższych silników, turbiny do najnowszych motoreduktorów turbowentylatorowych, a także ramy centralne turbiny.

W 2017 roku MTU Polska zwyciężyła w zestawieniu największych przedsiębiorstw Podkarpacia „Złota Setka” w kategorii wypracowanego największego zysku netto. Zyski firmy przekroczyły wtedy 482,6 mln złotych.  

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Piotr Bożyk 31 marca 2019

Airbus zaangażowany w budowę nowego myśliwca

Biznes i przemysł

Airbus zaangażowany w budowę nowego myśliwca

Redakcja 09 lutego 2019

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero

Biznes i przemysł

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero

Redakcja 22 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5