Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-07-22 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”/Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina
fot. PPL
Łukasz Suchecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" ds. operacyjnych, dyrektora Lotniska Chopina oraz dyrektora Lotniska w Radomiu. Powodem są względy osobiste.
Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, do czasu powołania następcy funkcję dyrektora Lotniska Chopina przejął Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Wojciech Krajewski.

Suchecki pod koniec ubiegłego roku został mianowany dyrektorem lotniska w Radomiu. – Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwania, jakim jest zarządzanie powstającym właśnie nowoczesnym portem lotniczym, mającym w przyszłości odciążyć Centralny Port Komunikacyjny – mówił wówczas Suchecki, który wcześniej został również dyrektorem Lotniska Chopina i pełnił funkcję członka zarządu PPL.

Suchecki z branżą lotniczą i stołecznym portem związany był od niemal 20 lat. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanika lotniczego w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT S.A., LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Ustępujący dyrektor portu w Radomiu związany był od 2017 roku z PPL jako zastępca Dyrektora Lotniska Chopina i Dyrektor Biura Ochrony. Był również członkiem Rady Ochrony i Ułatwień przy Ministerstwie Infrastruktury. Poza pracą zawodową aktywnie działał w Towarzystwie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, gdzie był członkiem zarządu i pełni funkcję sekretarza. Za działalność społeczną w 2016 r. został uhonorowany przez Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odznaką „Honor i Prawda" oraz w 2019 roku odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Radomiu: Praca wre! Zaglądamy do środka [zdjęcia]

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Radomiu: Praca wre! Zaglądamy do środka [zdjęcia]

Łukasz Malinowski 15 maja 2021

Radom: Kolejne ugody PPL z właścicielami domów. "Rekompensaty są rażąco niskie"

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejne ugody PPL z właścicielami domów. "Rekompensaty są rażąco niskie"

Redakcja/inf. pras. 14 maja 2021

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"

Infrastruktura i lotniska

Radom: Oferty na budowę masztu niższe od budżetu. „Prace zgodnie z harmonogramem"

Rafał Dybiński 16 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5