Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Sprzedaż Alitalii może przyspieszyć


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-08-09 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Flight Global

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sprzedaż Alitalii może przyspieszyć
fot. Alitalia
Wygląda na to, że proces sprzedaży włoskich linii lotniczych Alitalia wchodzi w nową fazę. Przewoźnik wyznaczył właśnie ostateczny termin składania ofert zakupu spółki. Potencjalni nabywcy mają czas do 15 września tego roku.
Alitalia wyznaczyła już ostateczny termin składania ofert na zakup aktywów na połowę września tego roku. Po 15 września, jak podaje źródło serwisu Flight Global, kontrolerzy procesu sprzedaży Alitalii rozważą oferty i w ciągu 10 dni powiadomią strony, które ich zdaniem spełniły wymagania. Następnie spółki, które znalazły się na krótkiej liście, będą mogły złożyć wiążącą ofertę do 2 października 2017 roku. Aż do 5 listopada, kiedy to nadejdzie czas na złożenie oferty ostatecznej, oferenci będą mogli ewentualnie poprawić czy ulepszyć swoje propozycje.

Na razie wiadomo, że do zarządu Alitalii wpłynęły 32 deklaracje zainteresowania aktywami spółki, a linie Etihad, które posiadają 49% udziałów Alitalia deklarują, że są „otwarte na wszelkie możliwości podtrzymania i umocnienia obecnych więzi” z włoskim przewoźnikiem. Do złożenia wniosku przyznał się już irlandzki przewoźnik niskokosztowy Ryanair, jednak władze tych linii zastrzegają, że nie są zainteresowane zakupem Alitalii w całości. Zainteresowanie zakupem spółki wyraziła również Lufthansa.

Przypomnijmy, że narodowy przewoźnik Włoch od wielu miesięcy nie może porozumieć się ze swoimi pracownikami. Załodze zaproponowano cięcia w pensjach i ograniczenia w zatrudnieniu w zamian za uratowanie firmy przed upadłością. Pensje planowano obniżyć o 8%, a pracę miało stracić około 1,5 tys. z liczącej 17 tys. osób załogi.

Do działania wkroczył włoski rząd, który w maju tego roku postanowił udzielić przewoźnikowi pożyczki w kwocie 600 mln euro – pieniądze mają zapewnić firmie stabilne funkcjonowanie przez najbliższe półrocze. Równolegle trwają spekulacje, która firma wykupi spółkę, ratując jednocześnie włoskiego narodowego przewoźnika przed upadłością.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kolejny przewoźnik odchodzi od Jumbo Jeta

Biznes i przemysł

Kolejny przewoźnik odchodzi od Jumbo Jeta

Emilia Derewienko 22 sierpnia 2017

Air Berlin zostaną sprzedane do września?

Biznes i przemysł

Air Berlin zostaną sprzedane do września?

Emilia Derewienko 22 sierpnia 2017

Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży aktywów Air Berlin

Biznes i przemysł

Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży aktywów Air Berlin

Leonard Dolecki 18 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5