Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Solaris Urbino na lotnisku w Tromsø

Dalej Wstecz
Autor:

simetra

Data publikacji:
18-06-2021
Ostatnia modyfikacja:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Solaris

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA I LOTNISKA
Solaris Urbino na lotnisku w Tromsø
fot. Magne Haheim
Jeden z dwunastometrowych autobusów lotniskowych Solarisa, jeżdżący we flocie przewoźnika Avinor, od niedawna kursuje za Kołem Podbiegunowym. Solaris Urbino 12 został włączony do floty obsługującej lotnisko w Tromsø. Region ten to najbardziej wysunięty na północ obszar, w którym można spotkać autobusy Solarisa.

Tromsø, położone na wyspie Tromsøya, jest największym obszarem miejskim na terenie północnej Norwegii i trzecim co do wielkości miastem położonym na północ od Koła Podbiegunowego na świecie. Znajduje się tu największy port rybacki Norwegii, a samo miasto nazywane jest „Bramą do Arktyki” i uznawane za jedno z najlepszych miejsc na świecie pod względem możliwości obserwowania zorzy polarnej. Od niedawna do licznych atrakcji, które można znaleźć w tym prawie 80-tysięcznym mieście, dodać można komfortową jazdę autobusem Solaris Urbino 12, dostosowanym do przewozu lotniskowego.

– Obecność naszych autobusów na głównych lotniskach w Norwegii jest dla nas kamieniem milowym. Dodatkowym atutem jest fakt, że mamy teraz także autobusy Solarisa w najbardziej wysuniętej na północ części naszego kraju. Norwegia ma kontynentalną linię brzegową o długości 25 148 km, więc do sprawnego funkcjonowania potrzebujemy lokalnych lotnisk, a teraz także dedykowanych autobusów lotniskowych – powiedział Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający Solaris Norge AS

Spółka Avinor podlega norweskiemu Ministerstwu Transportu i Komunikacji i jest odpowiedzialna za 44 porty lotnicze będące własnością państwa. Ponad 3 000 pracowników każdego dnia odpowiada za planowanie, rozwój i eksploatację wydajnego portu lotniczego oraz służb żeglugi powietrznej. W porcie lotniczym Tromsø Lufthavn Langnes powstaje obecnie nowy terminal pasażerski i związane z tym prace remontowo-budowlane stawiają wyzwania komunikacyjne. Rozwiązaniem na potrzebę dodatkowego środka transportu, który zapewni sprawny transfer pasażerów pomiędzy terminalem a pasem startowym, jest autobus lotniskowy Solaris Urbino 12.

Autobusy eksploatowane przez Avinor to wersje Urbino specjalnie przystosowane do przewozów lotniskowych. Z zewnątrz wyróżniają się dodatkowymi drzwiami po lewej stronie. We wnętrzu natomiast znajduje się mniej foteli, niż w klasycznych modelach Urbino. Miejsce siedzeń zajmują dodatkowe półki bagażowe oraz podesty przeznaczone do transportu większych bagaży. W modelach lotniskowych instalowane się również świetlne tablice informacyjne z numerami lotu i miastem docelowym.

Współpraca firmy Solaris z przewoźnikiem Avinor sięga 2013 roku, kiedy to do norweskiej floty autobusów lotniskowych trafił pierwszy Solaris Urbino 12. W kolejnych latach klient odebrał również 18-metrowe modele autobusów Solarisa. Obecnie w Norwegii na lotniskowe wersje autobusów Solaris Urbino można trafić w portach lotniczych Oslo Gardermoen, Stavanger Sola, Bergen Flesland, a teraz również Tromsø Langnes.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Solaris: Rok sukcesów w trudnym otoczeniu

Biznes i przemysł

Solaris: Rok sukcesów w trudnym otoczeniu

Roman Czubiński 15 marca 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Solaris: Rok sukcesów w trudnym otoczeniu

Biznes i przemysł

Solaris: Rok sukcesów w trudnym otoczeniu

Roman Czubiński 15 marca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5