Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Śląskie: Zastrzyk pieniędzy dla lotniska w Kaniowie


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-06-20 12:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Samorząd Województwa Śląskiego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Śląskie: Zastrzyk pieniędzy dla lotniska w Kaniowie
fot. Bielski Park Technologiczny
Lotnisko w Kaniowie w Czechowicach-Dziedzicach otrzyma 1 mln zł wsparcia z budżetu województwa. Port obsługuje obecnie 25 do 30 statków powietrznych z grupy General Aviation oraz kilkaset samolotów osób i form przylatujących na Śląsk w celach biznesowych i turystycznych.
Sejmik Województwa Śląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Bielskiego na rozbudowę lotniska użytku publicznego Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji. Zbudowane w latach 2006-2008 na terenach zdegradowanych, lotnisko obecnie obsługuje 25-30 statków powietrznych z grupy General Aviation oraz kilkaset samolotów osób i form przylatujących na Śląsk w celach biznesowych i turystycznych. Problemem w jego rozwoju jest zbyt mały pas startowy oraz brak hangarów dla większych samolotów.

Pomoc Województwa Śląskiego umożliwi wydłużenie asfaltowego pasa startowego do długości 980-1050 m, co z kolei powinno spowodować przeniesienie działalności wielu śląskich firm, które niejako z konieczności do tej pory korzystały z lotnisk czeskich.

Dobrze rozwinięta sieć lotnisk lokalnych ma istotne znaczenie m.in. dla rozwoju gospodarki regionu poprzez zwiększenie aktywności gospodarczej, ułatwienie współpracy ekonomicznej, naukowo-technicznej. Wiele międzynarodowych koncernów korzysta w swojej działalności z samolotów dyspozycyjnych. Fakt ten może mieć duże znaczenie przy decyzjach lokalizacyjnych nowych inwestycji gospodarczych w województwie, a dostępność do lotniska może być decydującym atutem przemawiającym za wyborem konkretnej lokalizacji jako siedziby firmy. Bliskość lotniska jest szczególnie istotna dla inwestorów zagranicznych i przedsiębiorstw międzynarodowych, ponieważ zapewnia szybki i bezpośredni dostęp do wielu miejsc w Europie i na świecie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Infrastruktura i lotniska

Zielona Góra świętuje 60-lecie lotniska

Emilia Derewienko 23 czerwca 2017

Poznań-Ławica: Zmiany w strefie Kiss&Fly

Infrastruktura i lotniska

Poznań-Ławica: Zmiany w strefie Kiss&Fly

Emilia Derewienko 20 czerwca 2017

Katowice: Port lotniczy w akcji [FOTOGALERIA]

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Port lotniczy w akcji [FOTOGALERIA]

Emilia Derewienko 15 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5