Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Słabszy styczeń PLAY i optymizm przed wiosną. Prawie trzykrotny wzrost rezerwacji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-02-09 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/PLAY

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słabszy styczeń PLAY i optymizm przed wiosną. Prawie trzykrotny wzrost rezerwacji
Fot. PLAY Airlines
Linie lotnicze PLAY przewiozły w styczniu niespełna 13,5 tys. pasażerów - poinformował w oficjalnym komunikacie niskokosztowiec z Islandii.
Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 55,7 proc. To nieznacznie lepiej niż w grudniu ubiegłego roku. Wówczas osiągnięto 53,2 proc.

Styczniowe wyniki z 2022 roku, a dokładnie 13 488 obsłużonych podróżnych, nie są zbyt imponujące, ale skandynawski startup zapowiadał wcześniej, że dostosuje swój rozkład rejsu do popytu, zmniejszając oferowanie. Takie działania były efektem gwałtownego wzrostu liczby zakażeń wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2 na Starym Kontynencie oraz w Ameryce Północnej, dokąd lata niskokosztowiec z Wyspy Gejzerów.

Zarządzający PLAY uspokajają, że sytuacja poprawi się w najbliższych miesiącach, ponieważ będą stopniowo zanikać skutki kryzysu wywołanego COVID-19, a dodatkowo wróci zaufanie klientów. Potwierdzeniem tym prognoz jest zaobserwowany bardzo silny wzrost rezerwacji.

"Pasażerowie już nie wahają się czy zarezerwować lot. Nastawienie ludzi do pandemii wyraźnie się zmienia i wielu jest gotowych do ponownej podróży" – podkreślono w komunikacie.

Styczniowe dzienne rezerwacje były niemal trzykrotnie wyższe niż w grudniu ubiegłego roku. "Ten popyt na wiosenne i letnie podróże napawa nas optymizmem, a perspektywy na 2022 rok są jasne. Niemniej jednak jesteśmy przygotowani na dalszą niepewność związaną z pandemią i elastyczne operacje. Pomaga nam w tym solidna sytuacja finansowa i silne saldo gotówkowe" – podsumował skandynawski przewoźnik, który niedawno ogłosił, że jego trzecią obsługiwaną destynacją w Stanach Zjednoczonych będzie nowojorski port Stewart

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PLAY poleci do Stewart w stanie Nowy Jork

Pasażer i linie lotnicze

PLAY poleci do Stewart w stanie Nowy Jork

Mateusz Kieruzal 05 lutego 2022

Kolejne dwa odrzutowce A320neo dołączą do floty PLAY

Biznes i przemysł

Kolejne dwa odrzutowce A320neo dołączą do floty PLAY

Rafał Dybiński 22 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5