Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Samorządy zgodziły się na Radę Społeczną ds. CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2019-03-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CPK/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Samorządy zgodziły się na Radę Społeczną ds. CPK
BaranówFot. Bartosz Józefiak
Gminy Baranów, Teresin i Wiskitki, na terenie których planowana jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, porozumiały się w sprawie powołania Rady Społecznej. W marcu poznamy wszystkich jej członków. Pierwsze posiedzenie planowane jest w ciągu najbliższych tygodni.
Rada Gminy Baranów podjęła wczoraj uchwałę w sprawie współdziałania z gminami Wiskitki i Teresin w celu ustalenia zasad i wyboru członków Rady Społecznej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. 28 lutego analogiczną uchwałę przyjęła gmina Wiskitki, a 4 marca – Teresin. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie. Załącznikiem do uchwał był Regulamin Rady Społecznej, którego treść została wypracowana w ramach dialogu między pełnomocnikiem ds. CPK i zarządem CPK a przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych z gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.

Rada Społeczna będzie doradzać pełnomocnikowi rządu ds. CPK Mikołajowi Wildowi i spółce celowej CPK kierowanej przez Piotra Malepszaka w sprawach istotnych dla społeczności lokalnych, m.in. w sprawie sposobu pozyskiwania nieruchomości pod budowę Portu Lotniczego Solidarność. Rada pomoże w prowadzeniu dialogu ze społecznościami lokalnymi najpierw na etapie przygotowań, a potem także w trakcie realizacji inwestycji.

– Dzisiejsze głosowanie to kamień milowy, jeżeli chodzi o przygotowania do inwestycji związanych z CPK. Powołanie Rady Społecznej było i jest dla mnie priorytetem. Jestem wdzięczny wójtom za konstruktywny udział w kilkumiesięcznych rozmowach, a radom gmin za odpowiedzialną decyzję. Teraz czas na wybory do Rady, a następnie jej inauguracyjne posiedzenie, które może odbyć się jeszcze w marcu – mówi wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

Rada Społeczna będzie pełniła rolę opiniodawczą i rekomendacyjną podczas przygotowań i realizacji inwestycji. Pomoże także m.in. w planowaniu i prowadzeniu kampanii informacyjnej dla mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki.

– Bardzo liczymy na głos Rady Społecznej m.in. w sprawach związanych z pozyskiwaniem nieruchomości. Jestem przekonany, że współpraca z Radą pozwoli nam zaplanować działania z tym związane w sposób odpowiedzialny i uwzględniający oczekiwania mieszkańców – mówi Piotr Malepszak pełniący obowiązki prezesa w spółce CPK. – Jednym z ważnych zadań Rady będzie wsparcie spółki na etapie opracowywania programu odpowiedzialności społecznej biznesu, którego beneficjentami będą mieszkańcy Baranowa, Teresina i Wiskitek – dodał.

Członków 15-osobowej Rady Społecznej wybiorą ze swojego grona rady gmin: Baranów, Teresin i Wiskitki na kolejnych posiedzeniach, które odbędą się jeszcze w marcu. Zgodnie z zapisami regulaminu, znajdą się wśród nich przedstawiciele rolników, mieszkańców niebędących rolnikami, przedsiębiorców, emerytów lub rencistów oraz samorządów tych gmin.

Rolę koordynatora Rady Społecznej, wyznaczonego przez Pełnomocnika Rządu ds. CPK oraz zarząd spółki celowej, pełnić będzie Rafał Garpiel, doświadczony ekspert w dziedzinie dialogu społecznego z udziałem inwestorów, samorządów, społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych. Koordynator będzie uczestniczył w posiedzeniach Rady, odpowiadając za wymianę informacji między Radą, pełnomocnikiem rządu ds. CPK i spółką. Przewodniczący, który będzie wybierany przez Radę, ma przygotowywać listę spraw do omówienia podczas poszczególnych posiedzeń Rady, uwzględniając propozycje członków Rady i Koordynatora.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ściślejsza kontrola premiera nad spółkami. Niezbywalność PGL i CPK

Prawo i polityka

Ściślejsza kontrola premiera nad spółkami. Niezbywalność PGL i CPK

Aleksander Domański 28 lutego 2019

Ministerstwo zaktualizuje Plan Transportowy żeby uwzględnić CPK

Infrastruktura i lotniska

Ministerstwo zaktualizuje Plan Transportowy żeby uwzględnić CPK

Jakub Madrjas 25 lutego 2019

Piotr Malepszak na czele zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego

Biznes i przemysł

Piotr Malepszak na czele zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego

Łukasz Malinowski 21 lutego 2019

 

Emirates kontynuuje rekrutację w Polsce

Pasażer i linie lotnicze

Emirates kontynuuje rekrutację w Polsce

19 marca 2019

Starlux zamawia 17 airbusów A350

Pasażer i linie lotnicze

Starlux zamawia 17 airbusów A350

19 marca 2019

Kraków Airport poprawia komfort akustyczny mieszkańców

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport poprawia komfort akustyczny mieszkańców

19 marca 2019

LOT z kontraktem na loty z Babimostu do stolicy

Biznes i przemysł

LOT z kontraktem na loty z Babimostu do stolicy

19 marca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5