Partnerzy serwisu:
PRAWO I POLITYKA

Ryanair za przejęciem przez Eurocontrol odpowiedzialności za kontrolę ruchu


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-04-16 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair za przejęciem przez Eurocontrol odpowiedzialności za kontrolę ruchu
fot. Pixabay
Ryanair z zadowoleniem przyjął publikację 10 zaleceń grupy „European Commission Wise Persons” na temat reformy kontroli ruchu lotniczego. Inicjatywa ma na celu ograniczenie opóźnień lotów poprzez przyjęcie kontroli ruchu przez Eurocontrol, a także wdrożenie umów z kontrolerami ruchu lotniczego w poszczególnych krajach. 
Największy niskoskosztowy przewoźnik Europy i całego globu wspiera także inne zalecenia Grupy „European Comission Wise Persons” jak wdrożenie cyfrowej europejskiej przestrzeni powietrznej, która zapewni elastyczność oraz ustanowienie niezależnego i kompetentnego organu regulacyjnego na szczeblu europejskim. 

W 2018 roku opóźnienia w kontroli ruchu lotniczego (ATC) wyniosły 19,1 mln minut (+ 105 procent w stosunku do 2017 r.), z czego 60 procent spowodowane było niedoborami kadrowymi wśród kontrolerów ruchu, a 15 procent strajkami. Eurocontrol szacuje, że w 2019 roku liczba opóźnień może wzrosnąć dwukrotnie, tj. do 38 mln minut, jeśli nie podjęte zostaną odpowiednie działania. Zalecenia Eurocontrol dają nadzieję na zakończenie chaosu w opóźnieniach ATC w Europie. 

Jak czytamy w oświadczeniu irlandzkich linii: Ryanair wzywa Komisję Europejską i rządy krajów członkowskich do szybkiego zatwierdzenia nowych przepisów w celu wdrożenia opublikowanych dzisiaj zaleceń. Jednolity rynek w lotnictwie jest najlepszą rzeczą, jaką UE zrobiła dla swoich obywateli. Teraz niezbędne jest działanie w zakresie kontroli ruchu lotniczego (ATC). Linie lotnicze robią wszystko, co w ich mocy, aby chronić swoich pasażerów przed kolejnym rokiem rekordowych opóźnień i odwołań z powodu kryzysu wśród kontrolerów ruchu lotniczego w Europie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Opóźnień nie da się uniknąć? LOT i PAŻP gotowe na ciężki sezon

Pasażer i linie lotnicze

Opóźnień nie da się uniknąć? LOT i PAŻP gotowe na ciężki sezon

Łukasz Malinowski 05 kwietnia 2019

Syria. Eurocontrol ostrzega linie lotnicze

Prawo i polityka

Syria. Eurocontrol ostrzega linie lotnicze

Magdalena Wosińska 11 kwietnia 2018

Szef Eurocontrol: Polska jest kluczowym partnerem

Prawo i polityka

Szef Eurocontrol: Polska jest kluczowym partnerem

Redakcja 01 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5