Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair Sun jest już oficjalnie spółką


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-08-04 12:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair Sun jest już oficjalnie spółką
fot. Ryanair
Czarterowa linia lotnicza Ryanair Sun od 13 lipca figuruje w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorstw jako spółka akcyjna, w całości należąca do luksemburskiego funduszu Silver Strand Investments.
Ryanair Sun ma kapitał zakładowy w wysokości 100 tys. zł oraz trzech członków zarządu. Jednym z nich jest Michał Kaczmarzyk, który będzie zarządzał działalnością spółki (Kaczmarzyk jest byłym dyrektorem naczelnym PPL oraz prezesem LS Airport Services). Pozostali członkowie to Alesch Pipenbaher (od maja 2016 roku zajmuje się finansami i zarządzaniem oddziałem Ryanaira) oraz Lail Mourao Barga.

W składzie nadzorczej spółki znajduje się Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira ds. regulacyjnych i prawnych, Neil Sorahan, członek zarządu Ryanaira ds. finansowych oraz Benjamin Stengl.

Nowy przewoźnik będzie posiadał w swojej flocie pięć boeingów 737-800, za pomocą których będzie wykonywał rejsy na rzecz biur podróży. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zbazowane zostaną maszyny przewoźnika.

Ryanair Sun zamierza w pierwszej kolejności skoncentrować się na obsłudze rynku polskiego i świadczeniu usług wyłącznie na rzecz biur podróży. Przewoźnik zapowiada, że będzie oferował loty tańsze, bardziej punktualne i w wyższym standardzie.

Wejście na polski rynek nowego przewoźnika to decyzja podyktowana tym, jak rysują się prognozy dotyczące wzrostu liczby pasażerów w najbliższych latach. Jednak w Polsce brakuje również mocnej konkurencji w rynku czarterów.

Oddział irlandzkiego przewoźnika będzie konkurował przede wszystkim z trzema dominującymi graczami, którzy dzielą między siebie zdecydowaną większość (86 proc.) polskiego rynku. To Enter Air (32,9 proc.), Travel Service (28,3 proc.) oraz Small Planet Airlines (24,8 proc.).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Qatar jednak nie kupi udziałów w American Airlines

Biznes i przemysł

Qatar jednak nie kupi udziałów w American Airlines

Emilia Derewienko 03 sierpnia 2017

Coraz lepsze wyniki polskiego rynku lotniczego. Rośnie liczba pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

Coraz lepsze wyniki polskiego rynku lotniczego. Rośnie liczba pasażerów

Emilia Derewienko 02 sierpnia 2017

China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Biznes i przemysł

China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Emilia Derewienko 31 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5