Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Ryanair po raz kolejny staje w obliczu strajku


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-06-27 13:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair po raz kolejny staje w obliczu strajku
fot. Ryanair
Ryanair musi zmierzyć się z ryzykiem jednego z największych dotychczasowych strajków personelu pokładowego, w którym około 5000 pracowników zagraża, że tego lata wykorzysta to narzędzie, by zamanifestować swoją niezgodę na warunki pracy oferowane przez przewoźnika. Problem dotyczy całej Europy.
Jeśli tanie linie lotnicze nie osiągną porozumienia, czeka je maksymalnie trzydniowy strajk, który miałby wpływ na około 115 000 pasażerów dziennie. 1800 członków personelu pokładowego uderzy w samą Hiszpanię. Oczekuje się, że Belgia, Portugalia, Niemcy i Holandia dołączą do strajku w Ryanairze, zgodnie z prawem pracy każdego kraju.

Linie lotnicze mają czas do 30 czerwca (sobota), aby osiągnąć porozumienie ze związkami zawodowymi, które oświadczyły, że mogą wywołać chaos w szczytowych dla linii lotniczej terminach, pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Największe linie budżetowe w Europie uniknęły powszechnych strajków przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia, zgadzając się na uznanie związków zawodowych po raz pierwszy w swojej 32-letniej historii. Uznanie to dotyczy związkowców z Włoch i Wielkiej Brytanii.

Linia lotnicza, która działa w 37 krajach, a w zeszłym roku przewiozła około 130 milionów pasażerów, do dziś nie osiągnęła porozumienia w sprawie warunków zatrudniania pracowników w niektórych krajach. Problemy Ryanaira trwają od jesieni ubiegłego roku. Z tego też względu liczba pasażerów irlandzkich linii rosła w zeszłym roku najwolniej od trzech lat.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W siatce połączeń lotniczych z Bydgoszczy kolejna trasa do Kijowa

Pasażer i linie lotnicze

W siatce połączeń lotniczych z Bydgoszczy kolejna trasa do Kijowa

Justyna Urbaniak 26 czerwca 2018

Przed załogą Ryanaira ważne decyzje. Będzie strajk?

Pasażer i linie lotnicze

Przed załogą Ryanaira ważne decyzje. Będzie strajk?

Justyna Urbaniak 21 czerwca 2018

Ryanair z grzywną w wysokości 1,85 mln euro

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair z grzywną w wysokości 1,85 mln euro

Justyna Urbaniak 20 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS