Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Ryanair: Odwołane loty z Polski. Powodem strajk


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-20 11:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Ryanair

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair: Odwołane loty z Polski. Powodem strajk
fot. Lotnisko Chopina
W czasie strajków personelu pokładowego Ryanair, zaplanowanych na 25. i 26. lipca, nie zostanie zrealizowanych 14 połączeń z Polski. Odwołane trasy to połączenia do Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Belgii, gdyż to pracownicy właśnie z tych krajów zdecydowali się na podjęcie akcji protestacyjnych.
25 lipca nie odbędą się połączenia z Modlina do Brukseli (wylot 9:15), z Gdańska do Alicante (wylot 17:30), z Krakowa do Brukseli (wylot 8:55), z Krakowa do Walencji (wylot 11:10), z Wrocławia do Barcelony (wylot 21:25), z Brukseli do Krakowa (wylot 6:30), z Brukseli do Modlina (wylot 6:55), z Alicante do Gdańska (wylot 13:35), z Barcelony do Wrocławia (wylot 18:25), z Walencji do Krakowa (wylot 7:40).

26 lipca nie odbędą się połączenia z Modlina do Alicante (wylot 10:45), z Krakowa do Brukseli (wylot 8:55), z Brukseli do Krakowa (wylot 6:30) oraz z Alicante do Modlina (wylot 6:50). Linie rozpoczęły już wysyłanie powiadomień do pasażerów o odwołanych lotach.

Łącznie skutki zaplanowanego na dwa dni strajku odczuje do 100 tys. pasażerów niskokosztowego przewoźnika. Linia planuje odwołać w tym czasie aż 600 europejskich lotów. Skutki 48-godzinnej akcji protestacyjnej odczuje około 12 procent klientów linii lotniczych Ryanair. Załoga domaga się w ten sposób lepszych warunków pracy.

Główny specjalista ds. Marketingu Ryanair, Kenny Jacobs, przeprosił klientów. – Biorąc pod uwagę, że załoga kabinowa Ryanair cieszy się świetną płacą – do 40 tys. euro rocznie (w krajach o wysokim bezrobociu wśród młodzieży) – te strajki są całkowicie nieuzasadnione – powiedział. Poinformował on również, że akcja protestacyjna nie przyniesie nic innego, jak tylko zakłócenia rodzinnych wakacji, przynosząc również korzyści konkurentom przewoźnika w Belgii, Portugalii i Hiszpanii. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, otrzymają zwrot kosztów podróży lub bezpłatny transfer na inne loty.

Linia lotnicza przeżywa burzliwy okres – w czwartek, 12 lipca, Ryanair odwołał 30 lotów między Irlandią a Wielką Brytanią z powodu 24-godzinnego strajku pilotów, zorganizowanego z tych samych względów. Na dziś (20 lipca) zaplanowano drugi strajk, kolejny zaś na wtorek (24 lipca). Przy czym nie wyklucza się przyspieszenia akcji protestacyjnej.

Dziś łącznie odwołano już 24 loty między Irlandią a Wielką Brytanią, a podobna liczba lotów prawdopodobnie zostanie odwołana też podczas trzeciego strajku w przyszłym tygodniu. Rozmowy między obiema stronami miały miejsce wczoraj – ale nie osiągnięto przełomu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polbus-PKS nawiązał współpracę z liniami lotniczymi Ryanair

Biznes i przemysł

Polbus-PKS nawiązał współpracę z liniami lotniczymi Ryanair

Emilia Derewienko 20 lipca 2018

Ryanair szykuje się na kolejną falę strajków

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair szykuje się na kolejną falę strajków

Justyna Urbaniak 19 lipca 2018

Szykują się kolejne strajki pracowników Ryanair

Pasażer i linie lotnicze

Szykują się kolejne strajki pracowników Ryanair

Justyna Urbaniak 17 lipca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5