Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Ryanair apeluje o niższe opłaty lotniskowe i stymulację ruchu w Irlandii


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-10 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ryanair apeluje o niższe opłaty lotniskowe i stymulację ruchu w Irlandii
fot. Piotr Bożyk
Ryanair przyjął z zadowoleniem raport Komisji Transportu Dáil, w którym wezwano krajowych decydentów do wdrożenia kompleksowych i skutecznych środków wspierających odbudowę sektora lotniczego w Irlandii.
Według przewoźnika z Zielonej Wyspy teraz kluczową rolę musi odegrać Eamon Ryan, minister środowiska, klimatu i komunikacji, nadając sprawie priorytet przy stymulowaniu podróży powietrznych latem przyszłego roku. Poza tym istotne jest rozwiązanie kwestii rabatów za opłaty lotniskowe, kiedy ustąpi pandemia koronawirusa.

Ryanair oczekuje również odpowiedzi w sprawie zabezpieczenia i wzrostu ruchu w portach Cork i Dublinie. Bez spełnienia tych warunków znikną kolejne miejsca pracy w krajowej branży, a wykwalifikowani zatrudnieni przeniosą się do innych europejskich ośrodków.

"Wzywamy ministra Eamona Ryana do pilnej odpowiedzi na propozycję Ryanaira dotyczącą obniżenia opłat lotniskowych w 2021 roku, co jest pierwszym kluczowym krokiem w kierunku stymulowania turystyki i wzrostu zatrudnienia w przyszłym roku" – apelują przedstawiciele niskokosztowca, który ogłosił niedawno uruchomienie nowych baz w portach Paryż-Beauvais i Treviso, skąd będzie latać do Poznania.

Linie lotnicze z Zielonej Wyspy przytaczają również publikację Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, która krytycznie odniosła się do wprowadzania kwarantann i innych ograniczeń w podróżowaniu na Starym Kontynencie.

Przewoźnik z Irlandii, popierający zalecenia Komisji Transportu Dáil dotyczące przemieszczania się w lokalnych strefach pomarańczowych i czerwonych z uwzględnieniem negatywnego wyniki testu na obecność wirusa COVID-19, widzi właśnie w takim rozwiązaniu możliwość przywrócenia zaufania wśród klientów. Decydujący ruch musi jednak wykonać minister Eamon Ryan, bowiem od niego zależy teraz to, "czy inne kraje zaczną działać szybciej i zostawią Irlandię w tyle".

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Dodatkowe loty do Kijowa z Modlina i Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Dodatkowe loty do Kijowa z Modlina i Gdańska

Emilia Derewienko 09 grudnia 2020

Ryanair: Z Poznania do Wenecji od marca 2021 roku

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Z Poznania do Wenecji od marca 2021 roku

Emilia Derewienko 08 grudnia 2020

O’Leary: Dzięki nowym MAX-om wypełnimy lukę na rynku

Pasażer i linie lotnicze

O’Leary: Dzięki nowym MAX-om wypełnimy lukę na rynku

Roman Czubiński 09 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5