Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Rezygnacja w zarządzie CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2021-03-12 13:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rezygnacja w zarządzie CPK
Fot. mat. prasowe
Jak dowiedział się portal „Rynek Lotniczy”, Patryk Demski złożył rezygnację z funkcji w zarządzie spółki Centralny Port Komunikacyjny. 
Informacje "Rynku Lotniczego" potwierdził rzecznik spółki Centralny Port Komunikacyjny Konrad Majszyk. Rezygnację zatwierdziła wczoraj (11 marca) rada nadzorcza CPK. Jednocześnie został ogłoszony konkurs na nowego członka zarządu.

W spółce CPK Patryk Demski nadzorował Biuro Zagospodarowania Przestrzennego i Biuro Zarządzania Nieruchomościami. Funkcję członka zarządu ds. nieruchomości pełnił od kwietnia ub. roku. Do tego czasu był przewodniczącym rady nadzorczej spółki CPK.
W zakresie jego obowiązków było m.in. rozpoczęcie Programu Dobrowolnych Nabyć, koordynacja procesu zabezpieczenia gruntów zamiennych i współpraca z podmiotami zewnętrznymi w sprawie zagospodarowania przestrzennego wokół CPK – informuje Majszyk. 

Patryk Demski ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z prawa podatkowego na UMK w Toruniu i Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Do lutego 2020 był członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a do lipca 2019 r. wiceprezesem Grupy Lotos ds. Inwestycji i Innowacji. W latach 2014-2018 był burmistrzem miasta i gminy Pelplin. W latach 2017-2019 zasiadał w radzie nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Od 2006 do 2014 r. był zastępcą dyrektora oddziału i p.o. dyrektora oddziału w Agencji Nieruchomości Rolnych w oddziale terenowym w Gdańsku. W latach 2011-2014 był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Tczewie, w 2006 roku pracował jako zastępca dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi spółki, formalne kompetencje i nadzór wynikające z funkcji członka zarządu ds. nieruchomości zostały przeniesione bezpośrednio pod prezesa CPK Mikołaja Wilda. Oprócz niego w zarządzie spółki pozostają Michał Wrona odpowiedzialny za jej finanse i Radosław Kantak, w gestii którego znajdują się inwestycje kolejowe. Jak podał rzecznik CPK, Rada Nadzorcza podjęła jednocześnie uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu ds. nieruchomości. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK: Postępowania STEŚ dla nowych linii kolejowych odblokowane

Infrastruktura i lotniska

CPK: Postępowania STEŚ dla nowych linii kolejowych odblokowane

Jakub Madrjas 09 marca 2021

RPO interweniuje w sprawie gruntów pod CPK. Mieszkańcy skarżą się na niepewność

Infrastruktura i lotniska

RPO interweniuje w sprawie gruntów pod CPK. Mieszkańcy skarżą się na niepewność

Emilia Derewienko 08 marca 2021

CPK Live! Women. Warsztaty i debaty online

Biznes i przemysł

CPK Live! Women. Warsztaty i debaty online

inf. pras. 01 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5