Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Rozbiórka terminalu się opóźni? Problem z najemcą


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-03-28 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Dziennik Gazeta Prawna

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Rozbiórka terminalu się opóźni? Problem z najemcą
fot. Martyn Janduła
Francuska spółka będąca operatorem punktów usługowych na kolejowych i lotniskowych dworcach nie chce opuścić lokalu wynajmowanego w porcie w Sadkowie. To może opóźnić prace nad zniszczeniem starej infrastruktury i budowę nowej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
O inwestycji Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) w Radomiu pisaliśmy wielokrotnie. Spółka Skarbu Państwa chce uczynić port, który obsługiwał kilka tysięcy pasażerów rocznie, lotniskiem komplementarnym dla Okęcia. W drugim co do wielkości mieście Mazowsza już jesienią 2020 roku ma istnieć możliwość obsługi do 3 mln podróżnych.

Wielkim planom często towarzyszą wielkie problemy. W tym wypadku obstrukcja Lagardere Travel Retail (LTR) dotycząca jednego lokalu na małym, pustym od ponad roku, a formalnie zamkniętym z początkiem 2019 roku terminalu może przesunąć w czasie wizję uczynienia portu w Sadkowie jednym z najprężniejszych lotnisk regionalnych w Polsce.

Komentujący dla DGP rzecznik PPL-u Piotr Rudzki stwierdził, że decyzja LTR jest nieuzasadniona z punktu widzenia biznesowego. Umowa na wynajem lokalu została wypowiedziana w listopadzie 2018 roku. Zaskarżenie tej decyzji przez LTR zostało wedle Rudzkiego odrzucone przez sąd. LTR twierdzi zaś, że cały czas posiada ważną umowę, a oskarżenia PPL-u o „złej woli” firmy kwituje krótko – to nieprawda. Jednocześnie francuska firma zarzuca państwowej spółce działania „demonizujące i ośmieszające spółkę”. Rudzki nie wyklucza, że będzie potrzebna sądowa eksmisja.

LTR nie ujawnił DGP swoich żądań wobec PPL-u, ale w grę wchodzi choćby chęć uzyskania umowy na wynajem powierzchni w nowym terminalu. Piotr Rudzki nie wyklucza, że ostatnie działanie LTR-u może być próbą odegrania się na PPL-u za zeszłoroczne wyłonienie Baltony jako najemcy punktów usługowych na lotnisku Chopina. Szerzej o tej sprawie piszemy tutaj.

Jakby nie było, w połowie kwietnia miała rozpocząć się rozbiórka starego terminala. Możliwe, że terminu nie da się dotrzymać. To kolejne wyzwanie przed jakim staje inwestor. Niedawno informowaliśmy o przesunięciu daty otwarcia ofert na rozbudowę pasa. To kolejna newralgiczna inwestycja, która nie idzie wedle planów PPL-u.

Wielkim planom często towarzyszą wielkie problemy – napiszemy raz jeszcze.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom: Przetarg na wydłużenie pasa startowego przesunięty na kwiecień

Infrastruktura i lotniska

Radom: Przetarg na wydłużenie pasa startowego przesunięty na kwiecień

Emilia Derewienko 26 marca 2019

Radom: Jest przetarg na przedłużenie drogi startowej

Infrastruktura i lotniska

Radom: Jest przetarg na przedłużenie drogi startowej

Emilia Derewienko 22 marca 2019

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska

Biznes i przemysł

Radom: Podpisano trzy umowy na projekt rozbudowy lotniska

Emilia Derewienko 28 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5