Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Ogłoszono kolejny przetarg dotyczący rozbudowy lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-24 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Ogłoszono kolejny przetarg dotyczący rozbudowy lotniska
fot. PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłosiło 23 grudnia 2020 roku przetarg na wykonanie w formule projektuj i wybuduj kolejnego zadania dotyczącego rozbudowy Portu Lotniczego Radom-Sadków.
Tym razem zakres prac obejmuje budowę samochodowych dróg technicznych i patrolowych, ogrodzenia oraz świetlnego systemu podejścia wraz z budową, przebudową i rozbiórką niezbędnej infrastruktury towarzyszącej oraz rozbiórką istniejącej zabudowy. Zamówienie nie jest podzielone na części.

Cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia. Wszystkie kryteria są wymienione tylko w dokumentacji zamówienia. Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów ustalono na siedem miesięcy. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.  Zamówienie nie dotyczy projektu lub programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu.

Zainteresowani muszą wykazać, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert wykonali co najmniej dwa zamówienia polegające na budowie lub przebudowie drogi co najmniej klasy „G” o łącznej wartości nie mniejszej niż 10 mln zł brutto, a także co najmniej jedno zamówienie polegające na budowie, przebudowie budowie lub likwidacji sieci elektroenergetycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, telekomunikacyjnych lub przeszkód naturalnych i sztucznych (zabudowania, elementy infrastruktury technicznej) o wartości co najmniej 5 mln zł brutto oraz co najmniej dwa zamówienia polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej wykonawczej dotyczącej dróg, sieci elektroenergetycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, telekomunikacyjnych, budowie ogrodzenia na lotnisku, na podstawie której obiekt został wybudowany o łącznej wartości mln zł brutto.

Poza tym wykażą, że dysponują i skierują do realizacji zamówienia minimum jedną osobę posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do projektowania w specjalności inżynieryjnej w zakresie budowy dróg. Osoba ta musi posiadać minimum 5 -letnie doświadczenie w projektowaniu, przy czym przynajmniej jeden zrealizowany projekt musi dotyczyć budowy, przebudowy drogi co najmniej klasy "G" lub nawierzchni lotniskowej, łącznej wartości nie mniejszej niż 10 mln zł brutto.

Niezbędne jest również skierowanie minimum po jednej osobie posiadającej uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalnościach elektrycznej i teletechnicznej, a także minimum jednej osoby posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalności: konstrukcyjno - budowlanej. Osoba ta musi posiadać minimum 5-letnie doświadczenie w projektowaniu, przy czym przynajmniej jeden zrealizowany projekt musi dotyczyć budowy łącznej wartości nie mniejszej niż 5 mln zł brutto.

Potencjalny wykonawca musi również skierować minimum jednej osoby posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. do projektowania bez ograniczeń w specjalności: instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba ta musi posiadać minimum 5 -letnie doświadczenie w projektowaniu, przy czym przynajmniej jeden zrealizowany projekt musi dotyczyć budowy łącznej wartości nie mniejszej niż 5 mln zł brutto. Niezbędne jest także skierowanie minimum jednej osoby, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy posiadającą uprawnienia do sprawowania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w specjalności inżynieryjnej drogowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej w zakresie budowy dróg oraz co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy.

Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 200 mln zł brutto. Zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 proc. ceny umowy podanej w ofercie. Zamówienie jest objęte porozumieniem w sprawie zamówień rządowych. Termin składania ofert ustalono na 25 stycznia. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna. Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą, wyznaczono na dwa miesiące.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, bo taka jest jego pełna nazwa, miał przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy ze zbliżającego się do granic przepustowości lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Takie podejście do sprawy budziło kontrowersje, ale decyzja o inwestycji zapadła. Kamień węgielny wmurowano 29 października.  Budynek terminala jest już zadaszony i gotowa jest też znaczna część elewacji. Prace na tym etapie mają się zakończyć przed końcem roku 2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Infrastruktura i lotniska

Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Łukasz Malinowski 23 grudnia 2020

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana

Infrastruktura i lotniska

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana

Emilia Derewienko 25 listopada 2020

Suchecki nowym dyrektorem Portu Lotniczego Radom

Infrastruktura i lotniska

Suchecki nowym dyrektorem Portu Lotniczego Radom

Rafał Dybiński 23 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5