Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Znamy chętnych na zaprojektowanie rozbudowy lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-12-13 14:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ echodnia.eu

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Znamy chętnych na zaprojektowanie rozbudowy lotniska
fot. Radom Airport
Powoli poznajemy chętnych wykonawców, którzy chcą realizować projekt stworzenia z lotniska w Radomiu jednego z największych portów regionalnych w Polsce, w który obecny właściciel, PPL, i poprzedni, miasto Radom, zainwestują 850 mln złotych.
Jest blisko rozstrzygnięcia trzech z czterech przetargów. O ofercie Przedsiębiorstwa Spółdzielczego „Budoprojekt” na projekt budowy terminalu już pisaliśmy. Firma zaprononowała 1,84 mln zł brutto wobec 5 milionów 658 tysięcy złotych, które był gotów wyłożyć inwestor.

Dwa następne przetargi za nami

Do przetargu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL) dotyczącego wykonania projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dróg kołowania oraz płyt postojowych dla samolotów zgłosiło się dwóch oferentów. Konsorcjum spółek warszawskiej Arcadis i krakowskiej WLC Inżynierowie chcą wykonać zadanie za 6 milionów 150 tysięcy złotych. Konkurenci – konsorcjum spółek warszawskich Innebo i Projekt Plus – godzą się na kwotę 6 milionów 931 tysięcy złotych. Pierwsza z ofert jest poniżej określonego przez zamawiającego limitu. Porty Lotnicze chcą przeznaczyć na ten cel 6 milionów 273 tysiące złotych.

W ramach tego samego przetargu, ale innego zadania, przedsiębiorstwo chce zlecić wykonanie projektu dotyczącego parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. W tym przypadku zgłosiło się trzech oferentów, ale tylko jeden z nich zaproponował cenę niższą od tej, którą na inwestycję chcą przeznaczyć „Porty Lotnicze”. Warszawska spółka Inżynieria godzi się wykonać projekt za 1 milion 660 tysięcy złotych, podczas gdy „Porty Lotnicze” są skłonne wydać na to 2 miliony 460 tysięcy złotych.

W trakcie oceny ofert jest zadanie polegające na „wykonania projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym towarzyszących obiektów kubaturowych dla lotniska Radom - Sadków”. Za tą nieco enigmatyczną stoi budowa obiektów administracyjnych, przeznaczonych dla kontrolerów ruchu lotniczego, Straży Granicznej i służb celnych.

Porty Lotnicze zdecydowały się przeznaczyć na ten cel 3 miliony 198 tysięcy złotych, tymczasem warszawska firma Innebo zaproponowała wykonanie ich za kwotę 4 milionów 612,5 tysiąca złotych, a konsorcjum firm GMT z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy za 1 milion 569 tysięcy złotych.

Ostatni przetarg

Termin otwarcia ofert w czwartym najpoważniejszym przetargu dotyczącym gruntownej przebudowy pasa startowego przeniesiono na 21 grudnia. Pas startowy ma być on wydłużony o 500 metrów do ponad 2,5 kilometra co pozwoli przyjmować w Radomiu najpopularniejsze odrzutowce takie jak Airbus A320 i Boeing 737.

Przetarg związany z przebudową pasa startowego zakłada też zainstalowanie na lotnisku na Sadkowie systemu radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotu ILS pierwszej kategorii. Systemy ILS tej kategorii funkcjonują w Polsce na lotniskach w Kraków-Balice, Poznań-Ławica, Szczecin-Goleniów, Bydgoszcz-Szwederowo, Łódź-Lublinek, Zielona Góra-Babimost i Olsztyn-Mazury.Porty Lotnicze zapewnia jednak, że cała infrastruktura w Radomiu będzie przygotowana do montażu ILS wyższej kategorii, nawet trzeciej, a taki system w Polsce ma jedynie lotnisko Chopina w Warszawie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
EasyJet poleci z Gdańska do Berlina

Pasażer i linie lotnicze

EasyJet poleci z Gdańska do Berlina

Emilia Derewienko 13 grudnia 2018

Do lotniska w Monachium łatwiej dojedziemy koleją

Infrastruktura i lotniska

Do lotniska w Monachium łatwiej dojedziemy koleją

Artur Bogdanowicz 13 grudnia 2018

Lotnicze wieści z Rosji. Statystyki i zmiana nazw portów

Pasażer i linie lotnicze

Lotnicze wieści z Rosji. Statystyki i zmiana nazw portów

Aleksander Domański 13 grudnia 2018

 

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz. Budowa parkingów Park&Ride na finiszu

14 sierpnia 2022

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

Biznes i przemysł

USA: Specjalne wagony pochłoną nadmiar CO2?

14 sierpnia 2022

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

Pasażer i linie lotnicze

Malaysia Airlines planują zamówienie airbusów A330neo

14 sierpnia 2022

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Aer Lingus odebrał pierwszego airbusa A320neo

14 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5