Partner serwisu
Biznes i przemysł

Przewoźnik kolejowy kupił samolot i będzie nim woził maszynistów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-04-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

Jak poinformował kolejowy przewoźnik Ecco Rail, zajmujący się transportem towarów, do jego floty dołączył samolot Cessna 172. Dzięki niemu maszyniści mają spędzić mniej czasu w podróży do nieraz odległych miejsc rozpoczęcia pracy.

– Ponieważ jako Ecco Group chcemy łamać przyjęte na rynku standardy przez wprowadzanie nowych rozwiązań na każdym polu, nasi maszyniści otrzymają niedługo możliwość korzystania z najszybszego rodzaju transportu – poinformował przewoźnik na swoim facebooku. Jak tłumaczy „Rynkowi Lotniczemu” rzecznik Ecco Rail Kamil Duda, chodzi o szybszy powrót maszynistów z delegacji. – Oczywiście nikogo nie będziemy zmuszać do skorzystania z samolotu, ale dla maszynistów będzie to po prostu możliwość szybszego dotarcia do swoich rodzin – wyjaśnia.

Jak dowiaduje się „Rynek Lotniczy”, Ecco Rail zakupiło maszynę, która obecnie stacjonuje w Aeroklubie w Gliwicach. Zapewniona jest już obsługa samolotu wraz z pilotem. Przewoźnik chce uruchomić nową usługę dla swoich pracowników jeszcze w kwietniu.

Dlaczego to się opłaca? Maszyniści rozpoczynają i kończą pracę w zupełnie innych miejscach Polski – jadą np. z Wrocławia do wschodniej granicy kraju. Ich dojazd na miejsce pracy, a następnie powrót, od lat jest jedną z najistotniejszych kwestii w relacjach z pracodawcą – może bowiem trwać bardzo długo. A maszynistów na rynku bardzo brakuje, o czym „Rynek Kolejowy” informuje w najnowszym raporcie.

– Pomysł powstał – jak zawsze – z potrzeby rozwiązania problemu dojazdu maszynistów do pociągu. Staramy się, by w naszej firmie nigdy nie skończyły się innowacje – mówi Duda. Do Cessny oprócz pilota mogą wejść jeszcze trzy osoby osoby, więc jest to samolot dostosowany do potrzeb przewoźnika.

Jak można się domyślić, rozwiązanie jest popularne w Australii, gdzie do pracy samolotem trzeba dowieźć nawet górników. W Europie maszynistów wozi się jednak sporadycznie i to samolotami rejsowymi. – Chcemy wyjść naprzeciw naszym pracownikom, którym w piątek zaprezentujemy nowy, przejrzysty system wynagrodzeń – podsumowuje Duda.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5