PPL: Przetarg na promocję CPK - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

PPL: Przetarg na promocję CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-07-16 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PPL: Przetarg na promocję CPK
fot. Pixabay
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” niebawem zamierza ogłosić przetarg na obsługę komunikacji związanej z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Ma to być rozwiązanie tymczasowe do czasu powołania spółki celowej, która odkupi efekty wykonanych prac. Szczegóły na temat charakteru planowanych działań promocyjnych są na razie nieznane.
– W tym zakresie nasze przedsiębiorstwo działa zgodnie z wytycznymi, zawartymi między innymi w uchwale Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej” – zapewnia biuro prasowe spółki. Jego przedstawiciele powołują się też na ustawę z 15 września ubiegłego roku o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”.

Specyfikacja przetargu, mająca określić m.in. kwotę przeznaczoną przez zamawiającego na poszczególne zadania, jest dopiero opracowywana. Przedstawiciele PPL nie odpowiedzieli na pytanie o to, do jakich odbiorców w Polsce lub za granicą mają być skierowane działania promocyjne. Nie wiadomo też, jaka będzie ich forma.

Po powstaniu spółki celowej, która ma zająć się budową CPK, efekty prac zostaną przez nią odkupione. – W tej sprawie otrzymaliśmy zlecenie od Ministerstwa Infrastruktury w trybie art. 23 Ustawy o PPL. Jednocześnie, zgodnie z wymogami podatkowymi, dostaliśmy zapewnienie od MI, że wydatki te zostaną PPL zrefundowane po powstaniu spółki celowej – wyjaśnia biuro prasowe PPL. Tymczasowe zlecanie prac przygotowawczych związanych z CPK przez inne państwowe podmioty to taktyka przyjęta przez rząd w celu – jak brzmi oficjalne uzasadnienie – ich przyspieszenia oraz zapewnienia wyboru wykonawcy w przejrzysty sposób.

Mimo tych zapewnień, podjęcie się przez PPL promocji CPK bywa przedmiotem krytyki. Sceptycy zwracają uwagę na fakt, że projekt CPK nie jest własnością przedsiębiorstwa, które powinno – ich zdaniem – brać pod uwagę przede wszystkim własne zadania oraz bilans zysków i strat.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Płock: W CPK najważniejsza będzie dla nas kolej

Infrastruktura i lotniska

Płock: W CPK najważniejsza będzie dla nas kolej

Roman Czubiński 11 lipca 2018

TYLKO U NAS: CPK wchłania Luxtorpedę

Infrastruktura i lotniska

TYLKO U NAS: CPK wchłania Luxtorpedę

Jakub Madrjas 09 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS