Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Port Poznań-Ławica wsparty pożyczką 25 mln złotych


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-01 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Poznań-Ławica

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Poznań-Ławica wsparty pożyczką 25 mln złotych
fot. Poznań-Ławica
Port Lotniczy Poznań-Ławica i Wielkopolski Fundusz Rozwoju poinformowały o zawarciu sześcioletniej umowy, w ramach której tak zwana Duża Pożyczka Płynnościowa w kwocie 25 mln zł przeznaczona zostanie na cele łagodzące skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Wielkopolski Fundusz Rozwoju jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, którego podstawową działalnością statutową jest wsparcie przedsiębiorców z terenu województwa wielkopolskiego poprzez oferowanie finansowania zwrotnego w postaci pożyczek udzielanych w sposób bezpośredni jak i pośrednio, przy współudziale pośredników finansowych.

Port Lotniczy Poznań-Ławica stanowi istotny element rozwoju stolicy Wielkopolski, jak i całego województwa, generując liczne korzyści, a tym samym wzmacniając gospodarkę lokalną, regionalną, a nawet krajową, zarówno w sferze społecznej, jak i ekonomicznej. Oferowane połączenia lotnicze wpływają na rozwój branży turystycznej, a także sektora usług powiązanych z tą branżą. Stwarzają one również możliwości dla wielkopolskich przedsiębiorców na nawiązanie oraz rozwój kontaktów międzynarodowych, zdobywanie nowych rynków zbytu, a także na lokowanie nowych inwestycji w Poznaniu i w regionie. To z kolei ma istotny wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy i utrzymanie istniejących.

Celem przyznanego finansowania lotnisku Poznań-Ławica jest wsparcie instytucji publicznej, która w sposób szczególny została dotknięta bezpośrednimi skutkami epidemii wirusa COVID-19, a która działa w sektorze strategicznym dla rozwoju obszaru miejskiego Poznania, mając jednocześnie znaczący wpływ na rozwój całego regionu.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju przekierował w kwietniu 2020 roku strumień środków finansowych w wysokości 36 mln zł w celu zwiększenia kapitału obrotowego małych i średnich przedsiębiorstw, związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą. Widząc ogromne zainteresowanie i zapotrzebowanie rynku na kapitał zewnętrzny uruchomiono dodatkową pulę 106 mln zł. Natomiast od lipca 2020 roku dzięki Poręczeniu Interwencyjnemu COVID – 19 sektor małych i średnich przedsiębiorstw ma dostęp do zewnętrznego finansowania w kwocie co najmniej 156 mln zł. Spectrum wspieranych branż jest bardzo szerokie, od salonów fryzjerskich, sklepów, restauracji, firm transportowych, aż po firmy produkcyjne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair: Z Poznania do Wenecji od marca 2021 roku

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Z Poznania do Wenecji od marca 2021 roku

Emilia Derewienko 08 grudnia 2020

Ryanair zainaugurował sezon zimowy w Poznaniu. Wracają trasy do Paryża i Kijowa

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair zainaugurował sezon zimowy w Poznaniu. Wracają trasy do Paryża i Kijowa

Emilia Derewienko 26 października 2020

Air France i KLM wracają do Polski. Będzie nowa trasa

Pasażer i linie lotnicze

Air France i KLM wracają do Polski. Będzie nowa trasa

Red. ed 03 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5