Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Lublin pod lupą CBA. Nie pierwszy raz w tym roku


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2016-11-08 15:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/ Kurier Lubelski

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Lublin pod lupą CBA. Nie pierwszy raz w tym roku
fot. Port Lotniczy Lublin
CBA złożyło doniesienie do Prokuratury Okręgowej na władze lotniska w Lublinie w sprawie 120 osobowej misji do Izraela. To kolejne zarzuty CBA złożone w tym roku w sprawie Portu Lotniczego Lublin. Wcześniejsze dotyczyły niegospodarności, w związku z niefortunną umową zawartą z przewoźnikiem Carpatair.
O wyjeździe do Izraela, którego koszty szacowane są na 1 mln zł, pisaliśmy wcześniej tutaj. Teraz sprawa nabrała tempa, bo misją zainteresowało się CBA. Chodzi o wyjazd, którego organizację lotnisko zleciło Fundacji Dziedzictwa Kulturowego i Przemysłowego.

W stosunku do samego wyjazdu pojawia się wiele wątpliwości. Pierwsza dotyczy obecności tak wielu oficjeli (w grę wchodzi bowiem 120 osób). Druga – to kwestia wysokich kosztów wyjazdu (prezes PLL Krzysztof Wójtowicz przyznał, że mogły one sięgać nawet 1 mln zł). Trzecia to udział w wydarzeniu Fundacji Dziedzictwa Kulturowego i Przemysłowego, na który – zdaniem lotniska – miała nalegać strona izraelska. W Izraelu lubelskiej delegacji pomagała Helping Hand Coalition Global Forum, czyli organizacja, w której działa Andrzej Gąsiorowski, jeden z założycieli spółki Art-B odpowiadającej za jedną z największych afer finansowych w latach 90. w Polsce. 

Piotr Kaczorek z CBA w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” przyznał, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało już złożone. Zawiadomienie dotyczy przestępstwa nadużycia uprawnień przez prezesa lotniska, poprzez sfinansowanie za ponad 1,5 mln zł konferencji w Izraelu mającej promować region, co skutkowało niegospodarnym rozporządzaniem mieniem spółki.

„Kurier Lubelski” podaje, że funkcjonariusze dokonali weryfikacji kosztorysu z umowy Portu Lotniczego z Lublin z fundacją w oparciu o uśrednione ceny rynkowe. Z dokonanych ustaleń wynika, że kwoty w kosztorysie były znacznie zawyżone, nawet dwukrotnie. Dodatkowo uwzględniono w nim trudno weryfikowalne, nieudokumentowane koszty techniki scenicznej czy hostess.

Przedstawiciele lotniska podtrzymują informacje zawarte w ostatnio wydanym oświadczeniu. Czytamy w nim m.in. że „organizacja misji była kolejnym etapem w kierunku pozyskania połączeń lotniczych do Izraela opartych o dwustronną wymianę turystyczną. W najbliższym czasie odbędą się kolejne spotkania, zarówno na poziomie władz samorządowych jak i biur turystycznych oraz linii lotniczych”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5