Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-11-28 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
fot. Port Lotniczy Gdańsk
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Port Lotniczy Gdańsk gotowy do zimy (Zdjęcia)
Kilkunastu pracowników, odbyte szkolenia, gotowy sprzęt i zapas środków chemicznych – tak Port Lotniczy Gdańsk przygotował się do Akcji Zima.
Służby zimowego utrzymania lotniska są odpowiedzialne za to, by nie było śniegu i lodu na drodze startowej, kołowania, na płytach postojowych i na szlakach dla pieszych. Wszystko dla bezpieczeństwa pasażerów, ekip lotniczych, samolotów i pracowników obsługi lotniska.

– Jesteśmy w pełnej gotowości do akcji zimowego utrzymania. Ubiegła zima była dla nas bardzo łaskawa. Liczymy, że ta przed nami też nas nie zaskoczy swoją intensywnością. Musimy być jednak przygotowani na każdą ewentualność, tak by wszystkie operacje lotnicze odbyły się sprawnie i bez przeszkód, a nasi pasażerowie bezpiecznie odlecieli i przylecieli do Gdańska – mówi Jarosław Lewkowicz, kierownik działu Eksploatacji Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W ramach przygotowań do zimy na gdańskim lotnisku powołany został pełnomocnik odpowiedzialny za koordynację całej akcji, wybrani kierownicy i grupy pogotowia zimowego, którzy pracują w systemie 24-godzinnym. Firma zatrudniła lub przekierowała do pracy przy odśnieżaniu i odladzaniu 18 kierowców, operatorów sprzętu. Odbyli oni odpowiednie szkolenia.

Lotnisko przygotowało także cały park maszynowy, którym dysponuje. Przezbrojono sprzęt z utrzymania letniego na zimowy, zamiatarki na posypywarki, a kosiarki na pługi odśnieżne. Port Lotniczy Gdańsk ma 8 zestawów do odśnieżania, czyli samochody z pługiem i oczyszczarką, 2 oczyszczarki kompaktowe, ładowarkę kołową z doczepianym pługiem wirnikowym o wydajności 3,5 tyś ton/h, 2 samojezdne pługi wirnikowe na samochodach Ural, 3 ciągniki rolnicze John Deere z pługami i posypywarko-polewarkami, 2 inne polewarko-posypywarki i 2 samochody pomiarowe. Trwa postępowanie przetargowe na dostawę środków chemicznych na nowy sezon, ale w magazynach mamy 150 ton zapasu takich środków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UPS otworzył bazę na lotnisku w Gdańsku

Infrastruktura i lotniska

UPS otworzył bazę na lotnisku w Gdańsku

Rafał Dybiński 19 października 2020

Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Trwa rozbudowa terminalu pasażerskiego

Emilia Derewienko 12 października 2020

Gdańsk: Lotnisko znowu wygrało w sporze z właścicielami nieruchomości

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Lotnisko znowu wygrało w sporze z właścicielami nieruchomości

Rafał Dybiński 09 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5