Port Lotniczy Bydgoszcz przebudował terminal pasażerski - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Port Lotniczy Bydgoszcz przebudował terminal pasażerski


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-20 13:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Port Lotniczy Bydgoszcz przebudował terminal pasażerski
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Na bydgoskim lotnisku otwarto nową ścieżkę pasażera. Podróżni mogą zostawić auto na rozbudowanym parkingu, szybko odprawić bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa na pierwszym piętrze terminala. Dzięki zmianom mają do dyspozycji więcej miejsca w części ogólnodostępnej terminala oraz dostęp do powiększonej strefy zakupowej Baltony. To kolejne inwestycje podnoszące standard obsługi i bezpieczeństwo odprawy w porcie lotniczym.
Przebudowa terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Bydgoszcz to kolejny etap zmian na lotnisku. Modernizacje planowane i realizowane są tak, by dostosować powierzchnię do rosnącej liczby pasażerów i stale podnosić jakość obsługi podróżnych. Dzięki zakończonym etapom przebudowy, wygodniejsza jest zarówno odprawa bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, oczekiwanie na samolot, jak i korzystanie z części handlowej lotniska.

Dla podróżnych następują ważne zmiany. Po nadaniu bagażu rejestrowanego w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, gdzie strefa ogólnodostępna, dzięki likwidacji strefy wstępnej preselekcji powiększyła się o kilkadziesiąt metrów, przechodzą z bagażem podręcznym na pierwsze piętro. Tam odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko sprawdzania bagażu oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track.

Następnie pasażerowie kierują się do hali odlotów, gdzie do dyspozycji mają powiększoną strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy, VIP lounge. Schody ruchome ułatwiają podróżnym komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów.

Przebudowa terminala to nie jedyna zmiana w ostatnim czasie w infrastrukturze lotniska. W odpowiedzi na wzrost liczby pasażerów, stworzono dodatkowe miejsca postojowe oraz podzielono parking na 2 strefy. System opłat dostosowano do oczekiwań podróżnych. Przebudowany parking wraz z nowym cennikiem uruchomiony zostanie w poniedziałek, 23 lipca.

– Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Równolegle pracujemy nad wypełnieniem postanowień związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dotyczącej planowanych inwestycji. Wszystkie działania skorelowane są ściśle z planami dalszego wzrostu liczby pasażerów i są realizacją postanowień i założeń właścicieli Portu, określonych w Planie Generalnym Portu Lotniczego Bydgoszcz na lata 2014-2034.

Na koniec bieżącego roku bydgoskie lotnisko planuje obsłużyć około 400 tys. pasażerów.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Jasionce: Rusza budowa hotelu Holiday Inn Express

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Jasionce: Rusza budowa hotelu Holiday Inn Express

Emilia Derewienko 19 lipca 2018

Poznańskie lotnisko do rozbudowy? Obecnie nie ma takiej potrzeby

Infrastruktura i lotniska

Poznańskie lotnisko do rozbudowy? Obecnie nie ma takiej potrzeby

Justyna Urbaniak 16 lipca 2018

Wrocławskie lotnisko w europejskim top 7 w rozwoju sieci połączeń

Infrastruktura i lotniska

Wrocławskie lotnisko w europejskim top 7 w rozwoju sieci połączeń

Redakcja 13 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS