Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-09-28 13:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podpisano porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) wraz z Urzędem Lotnictwa Cywilnego (ULC) podpisali porozumienie o współpracy na rzecz budowania świadomości użytkowników dronów dotyczącej ochrony prywatności.
– Bezzałogowe statki powietrzne coraz częściej pojawiają się na naszym niebie, obserwując, a niekiedy i nagrywając nie tylko to, co dzieje się w przestrzeni publicznej, ale także to, co z wysokości mogą zaobserwować na naszych prywatnych posesjach. Co więcej, odbywa się to zazwyczaj bez naszej zgody, a często i wiedzy, co w prosty sposób może prowadzić do naruszania naszej prywatności – podają służby prasowe ULC.

Zgodnie z porozumieniem, pracownicy biura GIODO będą brali udział w seminariach szkoleniowych dla instruktorów oraz egzaminatorów ILC. Podniesienie poziomu wiedzy kadry przygotowującej kandydatów do zdobycia świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych ma przyczynić się do upowszechnienia jej wśród użytkowników dronów i zwiększyć ich świadomość w zakresie ochrony prywatności.

W planach jest również podejmowanie wspólnych działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych do wszystkich użytkowników dronów, wymiana wiedzy oraz doświadczeń nabytych przez obie instytucje podczas realizacji statutowych zadań oraz wzajemne przekazywanie informacji o nieprawidłowościach, co pomoże wyeliminować błędy i zapobiegnie powstawaniu nowych naruszeń.

Drony mają coraz więcej zastosowań w różnych sektorach gospodarki. Szczególnie w Polsce, która jako pierwsza wprowadziła w 2013 roku przepisy dotyczące ich komercyjnego wykorzystywania. Dzięki temu na arenie europejskiej mamy opinię jednego z liderów branży bezzałogowców. Eksperci podkreślają, że wartość sektora dronów w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat może urosnąć do blisko 10 mld zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jak drony mogą pomagać w ratowaniu ludzi?

Biznes i przemysł

Jak drony mogą pomagać w ratowaniu ludzi?

Roman Czubiński 25 września 2017

Bezzałogowce: Jak zapewnić bezpieczeństwo, by nie przeregulować rynku?

Prawo i polityka

Bezzałogowce: Jak zapewnić bezpieczeństwo, by nie przeregulować rynku?

Roman Czubiński 22 września 2017

Nokia wchodzi na rynek dronów

Biznes i przemysł

Nokia wchodzi na rynek dronów

Justyna Urbaniak 28 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5