Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

PLL LOT rozważa zawieszenie lotów do Kazachstanu


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-01-07 17:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLL LOT rozważa zawieszenie lotów do Kazachstanu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wstrzymują się jeszcze z decyzją o zawieszeniu lotów do Kazachstanu. Samoloty LOT-u wykonują regularne loty łączące Warszawę ze stolicą Kazachstanu – Nur-Sułtanem (Astaną). Decyzja nie została jeszcze podjęta. Inne linie już zawiesiły swoje rejsy do Ałmaty i Nur-Sułtanu. W Kazachstanie odbywają się antyrządowe protesty.
W republice z Azji Centralnej od 2 stycznia trwają protesty z powodu podwyżek cen gazu ziemnego. Protest przerodziły się w antyrządowe protesty. Demonstranci domagają się dymisji rządu i odejścia od polityki byłego prezydenta - Nazarbajewa. Rozruchy toczą się w wielu miastach Kazachstanu. Na ulicach pojawiły się oddziały wojsku wraz z opancerzonymi pojazdami. Protestujący opanowali chwilowo lotniska w Aktobe i Ałmatach (gdzie zajęto również pięć samolotów). Władze Kazachstanu zdecydowały o wyłączeniu dostępu do internetu oraz decydują się na siłowe stłumienie protestów. Zdecydowano się na wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu wyjątkowego. Jest także wprowadzona godzina policyjna (23-7), ograniczenia w ruchu pojazdów, w wjeździe/wyjeździe z miasta.

PLL LOT czeka

Rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski, powiedział redakcji Rynku Lotniczego, że przewoźnik konsultuje swoje decyzje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

– PLL LOT jeszcze nie podjął decyzji w sprawie zawieszenia lotów. Przewoźnik jest w stałym kontakcie z polskim MSZ i polskim rządem w tej sprawie. Nie wiadomo jeszcze czy w najbliższą niedzielę poleci kolejny samolot – szanse oceniam, pół na pół. Poprzedni rejs zabrał Polaków, w tym pracowników naszych firm.

Inne linie już odwołały

Kuwejcka tania linia lotnicza Jazeera Airways jako pierwsza anulowała najbliższe loty do Kazachstanu. Na dwa tygodnie wszystkie loty odwołał rosyjski Aerofłot. Niemiecka Lufthansa i Turkish Airlines poinformowały o wstrzymaniu na nieokreślony czas rejsów do Nur-Sułtan i Ałmaty. Uziemione są samoloty kazachskiej flagowej linii Air Astana, lecz przewoźnik zamierza wznowić jakąś cześć swoich operacji, tylko z portu lotniczego obsługującego stolicę Kazachstanu.

Kazachska telewizja Chabar-24 podała z kolei, że o godz. 10:00 czasu lokalnego (15:00 czasu polskiego) z kazachskich portów lotniczych wznowione zostaną loty do Moskwy i Dubaju. Samoloty polecą też na lotach krajowych do Turkiestanu i Szymkentu południu kraju oraz Atyrau na zachodzie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niemcy. Nowy rząd stawia na kolej

Prawo i polityka

Niemcy. Nowy rząd stawia na kolej

Artur Bogdanowicz, Łukasz Malinowski 02 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5