Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Piotr Czech nowym dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-08-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piotr Czech nowym dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie
Fot. Łukasz Malinowski
Piotr Czech został nowym dyrektorem Lotniska Chopina. W ostatnim czasie pełnił na warszawskim lotnisku funkcję dyrektora operacyjnego. Za jego dotychczasowe obowiązki będzie teraz odpowiedzialna Magdalena Lipińska.
Nowy dyrektor największego portu w Polsce związany jest zawodowo z lotnictwem od 2008 roku, kiedy to zaczął pracę w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”. W ramach swojej kariery zawodowej na Lotnisku Chopina odpowiedzialny był m.in.: za nadzór nad dokumentacją operacyjną, certyfikatem lotniska oraz koordynację procesu konwersji certyfikatu zgodnie z wymaganiami Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

– Nowa funkcja jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale także odpowiedzialnością. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jestem przekonany, że wspólnie sobie z nimi poradzimy – powiedział Piotr Czech. Na Lotnisku Chopina spędziłem 10 lat swojego życia zawodowego i wiem, że pracują tutaj wybitni specjaliści, eksperci i fachowcy w swoich dziedzinach. Liczę, że w codziennej pracy, przy ich wsparciu, wspólnie będziemy dążyć do wyznaczonych celów.

Piotr Czech to absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności sterowanie ruchem w transporcie lotniczym. Uzyskał także stopień doktora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, gdzie jego praca dyplomowa podejmowała temat „Polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej w zakresie lotnictwa cywilnego”.

– Lotnictwo to nie tylko moje życie zawodowe oraz edukacja, ale także pasja. Jestem wykładowcą na kilku uczelniach, gdzie dzielę się swoją wiedzą ze studentami i dokładam starań, aby pasja do lotnictwa była przekazywana kolejnym pokoleniom – dodaje nowy dyrektor Lotniska Chopina.

W latach 2008–2011 w spółce PL.2012 koordynował przygotowania polskich portów lotniczych do obsługi mistrzostw Europy w piłce nożnej. Równolegle był kierownikiem projektu przygotowania i obsługi tego wydarzenia przez Lotnisko Chopina w Warszawie. W latach 2017–2021 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialny był za współtworzenie i rozwijanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem.

Wiosną 2021 roku Piotr Czech powrócił do pracy na warszawskim lotnisku. Jest wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej, Uczelni Łazarskiego oraz autorem wielu artykułów w przedmiocie lotnictwa cywilnego i polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa transportu lotniczego. Uczestniczył również w wielu specjalistycznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa, implementacji europejskiego prawa i wymagań w przedmiocie eksploatacji lotnisk, zarządzania personelem, projektami, a także procesami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: Pożegnanie Dyżurnego Portu Andrzeja Filipiaka

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Pożegnanie Dyżurnego Portu Andrzeja Filipiaka

Avgeek 25 lipca 2021

Lotnisko Chopina: Dynamiczna odbudowa ruchu i bliskie rekordu cargo

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Dynamiczna odbudowa ruchu i bliskie rekordu cargo

Redakcja/inf. pras. 16 lipca 2021

PAŻP i Lotnisko Chopina wyróżnione za system A-CDM

Infrastruktura i lotniska

PAŻP i Lotnisko Chopina wyróżnione za system A-CDM

Redakcja/inf. pras. 27 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5