Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Pierwszy tramwaj dojechał do lotniska w Tallinie


Wstecz Dalej

Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-30 15:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy tramwaj dojechał do lotniska w Tallinie
fot.
Tallin uruchomił nową linię tramwajową łączącą Ülemiste i międzynarodowe lotnisko Lennart Meri. W przyszłości, dzięki tej trasie, tramwaje obsłużą również terminal pasażerski Rail Baltiki. Miasto myśli też o tym, jak skomunikować tramwajem port morski.
Dzisiaj (30 sierpnia) odbyła się uroczystość uruchomienia nowej trasy tramwajowej łączącej Ülemiste i międzynarodowe lotnisko Lennart Meri. Połączenie zapewni wygodny dojazd z centrum do portu lotniczego. Zgodnie z założeniami tramwaje linii 4 mają kursować w godzinach szczytu co 6 minut.

Nowa trasa powstała dzięki współpracy miasta i władz centralnych. – Nowa linia tramwajowa, która teraz łączy lotnisko z centrum, a także przyszłym terminalem pasażerskim Rail Baltiki w Ülemiste to pierwszy wymierny efekt projektu Rail Balticam, będącego przedsięwzięciem stulecia w zakresie infrastruktury. To dobry przykład na to, jak sprawnie mogą być wdrażane zadania, które wymagają współprac wielu stron – powiedział Kristjan Kaunissaare, koordynator projektu Rail Baltica w Ministerstwie Spraw Ekonomicznych i Komunikacyjnych.

Torowisko wraz z tunelem zbudowało konsorcjum AS Merko Ehitus Eesti i KMG Inseneriehituse AS. Prace przy budowie linii ruszyły w sierpniu 2016 r. i w pełni zakończą się najpóźniej w listopadzie 2017 r. Szacunkowy koszt robót to 11,5 mln euro. Dofinansowanie unijne z instrumentu CEF sięga 85%. Wkład własny zapewnia natomiast miasto Tallin.

Dalsze plany na ten rok obejmują wykonanie studium, które określi jak najlepiej połączyć tramwajem terminal pasażerski Rail Baltiki w Ülemiste z portem Vanasadam przy Starym Mieście. Docelowo wszystkie trzy znaczące europejskie węzły transportowe mają być sprawnie skomunikowane.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Toruń wypromuje się na trasie do lotniska

Infrastruktura i lotniska

Toruń wypromuje się na trasie do lotniska

Justyna Urbaniak 24 sierpnia 2017

Są oferty na projekt przywrócenia linii kolejowej na lotnisko w Pyrzowicach

Infrastruktura i lotniska

Są oferty na projekt przywrócenia linii kolejowej na lotnisko w Pyrzowicach

Martyn Janduła 22 sierpnia 2017

Lotnisko Luton będzie miało kolej automatyczną

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Luton będzie miało kolej automatyczną

Michał Szymajda 21 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS