Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Piaggio otrzymało dwa zamówienia od włoskiego MON

Dalej Wstecz
Autor:

Avgeek

Data publikacji:
03-10-2022
Ostatnia modyfikacja:
05-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Piaggio otrzymało dwa zamówienia od włoskiego MON
fot. Piotr Bożyk
Piaggio Aerospace zdobyło dwa kontrakty od włoskiego Ministerstwa Obrony. Wartość nowych zamówień wynosi około 46 milionów euro.

Pełny symulator lotu

Pierwsze zamówienie ma wartość około 31 mln euro i zostało podpisane przez Sekretariat Generalny Obrony i Uzbrojenia Narodowego. Obejmuje ono realizację i instalację zaawansowanego technologicznie pełnego symulatora lotu opartego na P.180, który zostanie umieszczony na lotnisku wojskowym Pratica di Mare, w pobliżu Rzymu. Urządzenie będzie wykorzystywane głównie do szkolenia załóg latających na samolotach P.180 eksploatowanych przez włoskie siły powietrzne. Naziemny system szkolenia będzie obejmował pełny symulator lotu "poziom D" oparty na platformie P.180 oraz komputerowy pakiet szkoleniowy dla pilotów.

Jest to najbardziej zaawansowane urządzenie do szkolenia lotniczego, które dokładnie odtwarza osiągi i siły samolotu podczas lotu. Zamówienie obejmuje również budowę obiektu mającego pomieścić urządzenie, który stanie się również nową siedzibą Centro Addestramento Equipaggi Multi Crew dell'Aeronautica Militare - centrum szkolenia załóg włoskich sił powietrznych.

Włoski producent będzie prowadził projekt we współpracy z CAE, kanadyjskim światowym liderem w dziedzinie sprzętu symulacyjnego. Cały proces budowy, przygotowania i wdrożenia symulatora operacyjnego potrwa około trzech lat. Ostatecznym celem jest umożliwienie dostępu do systemu innym załogom Sił Zbrojnych, a także Korpusom Państwowym i docelowo innym podmiotom.

Vincenzo Nicastro, Nadzwyczajny Komisarz Piaggio Aerospace powiedział: "Symulator lotu, który Piaggio zbuduje dla włoskich sił powietrznych, będzie pierwszym tego typu okazem w Europie i drugim na świecie. Jest to inwestycja długoterminowa, która po raz kolejny potwierdza wielką wartość P.180, samolotu, który nie wyraził jeszcze swojego pełnego potencjału biznesowego, który z pewnością zostanie wykorzystany przez nowego właściciela Spółki".

Konserwacja silników RR

Drugi kontrakt to przedłużenie umowy z 2019 roku przewidującej obsługę techniczną silników Rolls-Royce V632-43, lepiej znanych jako "Viper". Silniki te stanowią wyposażenie samolotów szkoleniowych Aermacchi MB-339 używanych m.in. przez słynny włoski zespół akrobacyjny Frecce Tricolori.

Kontrakt ten jest wart około 15 mln euro i ma być podpisany w ciągu kilku tygodni przez włoskie siły powietrzne. Przedłużenie umowy na silniki Viper, kontynuował Nicastro, "stanowi rzeczywiste uznanie dla sprawdzonych umiejętności Piaggio Aerospace w zakresie obsługi technicznej. Nasza firma jest jedyną na świecie certyfikowaną i licencjonowaną przez Rolls-Royce'a do wykonywania tych czynności". Nowe kontrakty zwiększają portfel zamówień Piaggio Aerospace do około 490 milionów euro.

Sześć EVO dla włoskich sił powietrznych

Piaggio dostarczy również włoskim siłom zbrojnym sześć nowych P.180 Avanti EVO, które dołączą do dziewięciu sprzedanych w grudniu 2019 r. i obecnie produkowanych.

Umowa jest warta około 55 milionów euro i wymaga od firmy dostarczenia sześciu samolotów w ciągu najbliższych dwóch lat. Nowe Avanti Evo zostaną wyposażone w te modernizacje techniczne, które zostały już nakreślone w poprzednim kontrakcie i które są obecnie w ostatniej fazie rozwoju lub zostały już dopracowane przez inżynierów włoskiej firmy. Zakup nowych Avanti Evo częściowo zastąpi modernizację 18 P.180 używanych obecnie przez włoskich karabinierów, armię, marynarkę i siły powietrzne.

Poszukiwanie nowego właściciela

Tymczasem proces sprzedaży firmy postępuje, a Nadzwyczajny Komisarz pracuje nad wyborem nowego właściciela, który będzie w stanie zagwarantować Piaggio Aerospace długoterminową przyszłość. Wyniki przemysłowe Grupy Piaggio są pozytywne: na koniec 2021 r., po przychodach przekraczających 154 mln euro, portfel zamówień wynosi 490 mln euro, a w 2022 r. oczekuje się kolejnych około 60 mln euro z planownych zamówień.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5