Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Osiem pociągów z Rzeszowa do lotniska w Jasionce


Wstecz Dalej

Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-17 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Osiem pociągów z Rzeszowa do lotniska w Jasionce
fot. MJ
Województwo Podkarpackie ogłosiło przetarg na obsługę połączeń kolejowych na terenie województwa oraz w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Postępowanie obejmuje też planowaną do wybudowania linię kolejową z Rzeszowa do lotniska w Jasionce. Według udostępnionego rozkładu do lotniska miałoby dojeżdżać osiem pociągów.
Przedmiotem przetargu jest świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych wojewódzkich przewozów pasażerskich organizowanych przez Województwo Podkarpackie oraz w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej w okresie od 1.1.2021 r. do 31.12.2025 r. Planowana praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania umowy wyniesie łącznie ponad 21,4 mln pociągokilometrów.

W jednym z dwóch zadań znajduje się obsługa linii kolejowej nr 626 z Rzeszowa do Jasionki. Obecnie PKP PLK prowadzą przetarg – w formule projektuj i buduj – na realizację tej trasy. Otwarcie ofert ma nastąpić jeszcze w grudniu, a trasa ma powstać do 2022 r.

Według rozkładu, załączonego do przetargu na obsługę połączeń, do lotniska miałoby dojeżdżać osiem pociągów. Odjazdy z Rzeszowa przewidziano o godzinach 5:10 (od poniedziałku do soboty), 7:00 (od poniedziałku do piątku oprócz świąt), 8:10, 12:10, 14:00, 15:35 (od poniedziałku do piątku oprócz świąt), 17:35 i 20:10. W drogę powrotną z Jasionki pociągi odjeżdżałyby o godz. 7:30 (od poniedziałku do piątku oprócz świąt), 8:50, 12:50, 14:50, 16:00 (od poniedziałku do piątku oprócz świąt), 18:00, 21:50. Dopuszczone są korekty odjazdu bądź przyjazdu – nie większe jednak niż pół godziny.

Do obsługi zadania, w którym znajdują się pociągi na lotnisko, zamawiający udostępni przewoźnikowi 10 nowo zakupionych pojazdów, które zostaną dostarczone w przyszłym roku. Chodzi o szynobusy 222Ma i elektryczne zespoły trakcyjne 36WEdb, produkowane przez nowosądecki Newag.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rzeszów-Jasionka: Nowe wakacyjne kierunki. Będą loty na Fuerteventurę

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: Nowe wakacyjne kierunki. Będą loty na Fuerteventurę

Emilia Derewienko 15 listopada 2019

Trasa Rzeszów – Monachium z rekordową liczbą pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

Trasa Rzeszów – Monachium z rekordową liczbą pasażerów

Emilia Derewienko 29 października 2019

Rzeszów: Podpisano umowę na realizację linii kolejowej do lotniska

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów: Podpisano umowę na realizację linii kolejowej do lotniska

Aleksander Domański 08 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5