Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-01-18 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ transinfo.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe połączenia autobusowe do lotniska w Pyrzowicach
fot. Katowice Airport
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), czyli organizacja zajmująca się m.in. transportem w regionie, uruchomi nowe połączenie autobusowe na lotnisko w Pyrzowicach. Trasa ma wystartować jeszcze przed wakacjami.
Już w ubiegłym roku przedstawiciele GZM zapowiadali, że jednym z pierwszych działań, których się podejmą, będzie uruchomienie w 2018 roku komunikacji autobusowej do katowickiego lotniska. Ta miałaby wystartować jeszcze przed wakacjami. Autobusy, zgodnie ze wstępnym planem, będą wyjeżdżały z Gliwic oraz Tychów, a następnie przez Katowice i Sosnowiec – będą dojeżdżały na lotnisko w Pyrzowicach. Autobusy z miast początkowych mają startować co godzinę, natomiast połączenia z Katowic odbywać się będą co pół godziny.

Przedstawiciele ZGM wstępnie zakładają, że cena biletu do lotniska wynosić będzie 14 zł. Obecnie do katowickiego lotniska dojechać można jedynie dzięki komercyjnym kursom samorządowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach. Oferuje ono po kilkanaście kursów dziennie w każdą stronę. Cena biletu to 27 zł, a czas przejazdu wynosi 55 minut.

Na katowickie lotnisko można się też dostać dzięki autobusom Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Dwa autobusy startują z Bytomia i po jednym z Piekar Śląskich, Świerklańca i Siewierza. Czas przejazdu linią 85 z Pyrzowic do Bytomia to około 1 godziny.

W grudniu ubiegłego roku spółka PKP PLK wybrała podmiot, który będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie odbudowy linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia przez Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Linia ta ma zostać oddana do użytku w 2021 roku. Koszt inwestycji to 548 mln zł. Pieniądze pochodzić mają z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Czas przejazdu z Tarnowskich Gór na lotnisko ma wynieść zaledwie 17 minut.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
iTaxi zaparkowało na poznańskim lotnisku

Infrastruktura i lotniska

iTaxi zaparkowało na poznańskim lotnisku

Redakcja 19 grudnia 2017

Wrocław: Car-sharing obejmie również lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Wrocław: Car-sharing obejmie również lotnisko

Justyna Urbaniak 07 grudnia 2017

Wrocław: Rusza nowy autobus na lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Wrocław: Rusza nowy autobus na lotnisko

Redakcja 05 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5