Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Nowe pakistańskie lotnisko zostanie uruchomione w maju


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-20 08:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe pakistańskie lotnisko zostanie uruchomione w maju
Fot. Islamabad International Airport
Mimo wcześniejszych zapowiedzi o uruchomieniu nowego lotniska w Pakistanie już 20 kwietnia, port wystartuje chwilę później – 3 maja. Informację podali przedstawiciele tamtejszego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. We wcześniejszym terminie nie udałoby się zainicjować lotów międzynarodowych. Przeszkodą są kwestie formalne.
Nowy Międzynarodowy port lotniczy Islamabad będzie działał od 3 maja, poinformowali pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Uruchomienie nowego lotniska zbiega się z zamknięciem dotychczasowego międzynarodowego portu lotniczego Benazir Bhutto (BBIAP). Procedura przeniesienia lotów międzynarodowych ze starego portu na nowe lotnisko już się rozpoczęła. Międzynarodowy Port Lotniczy Islamabad wystartuje po trzech latach od pierwotnie wyznaczonego terminu.

Ostatnia wyznaczona przez rząd data uruchomienia lotniska to 14 sierpnia 2017 roku. Nie udało się jej dotrzymać ze względu na wiele nieprawidłowości i opóźnienia w budowie obiektu.

Opublikowany 27 sierpnia raport audytora generalnego na lata 2016-2017 pokazał masowe nieprawidłowości w budowie nowego lotniska, w tym nieregularne przydzielanie pracy niekwalifikującym się wykonawcom, z naruszeniem zasad powodujących straty w miliardach rupii na rzecz skarbu państwa.

Audytor generalny Pakistanu stwierdził również naruszenie wytycznych, dotyczących zarządzania projektami Komisji Planistycznej, w tym przepisów Urzędu Zamówień Publicznych w kilku projektach. Raport został niedawno przedstawiony w parlamencie.

Po uruchomieniu Islamabad Airport będzie pierwszym lotniskiem typu greenfield w Pakistanie, a także pierwszym przystosowanym do obsługi Airbusa A380. Zbudowane na powierzchni 14,45 km kw. lotnisko ma dwa pasy startowe. W pierwszym etapie port ma obsługiwać 15 mln pasażerów rocznie. W kolejnym etapie przewiduje się rozbudowę, która umożliwi obsługę 25 mln podróżnych w ciągu roku. Dodatkowo Urząd Lotnictwa Cywilnego Pakistanu nabył 11,46 km kw. gruntów pod budowę trzeciej drogi startowej na lotnisku.

Prace przy budowie nowego lotniska dla Pakistanu trwały od 2007 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gmina Baranów chce referendum w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Prawo i polityka

Gmina Baranów chce referendum w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Emilia Derewienko 19 kwietnia 2018

Na krymskim lotnisku uruchomiono nowy terminal pasażerski

Infrastruktura i lotniska

Na krymskim lotnisku uruchomiono nowy terminal pasażerski

Justyna Urbaniak 19 kwietnia 2018

Pakistan doczekał się nowego lotniska. Planowana data otwarcia to 20 kwietnia

Infrastruktura i lotniska

Pakistan doczekał się nowego lotniska. Planowana data otwarcia to 20 kwietnia

Justyna Urbaniak 03 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5