Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Niemcy chronią swoje lotniska przed dronami


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-04-22 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Unmanned Airspace

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy chronią swoje lotniska przed dronami
fot. Frankfurt Airport
Niemiecka agencja żeglugi powietrznej, Deutsche Flugicherung (DFS), ogłosiła przetarg na usługi wsparcia w ocenie krajowej sieci systemów wykrywania dronów. System będzie przeznaczony do użytkowania na kilkunastu największych lotniskach w kraju.
Niemiecki rząd zlecił zakup sprzętu, zintegrowanego z krajowym systemem UTM, w celu ochrony przestrzeni powietrznej do 4 tys. stóp (1200 metrów) i 18 km wokół szesnastu największych lotnisk w kraju.

Zgodnie z pierwotną koncepcją, każdy system wykrywania dronów będzie składał się z radaru fazowego i innych specjalnie opracowanych radarów, detektorów częstotliwości radiowych połączonych z głównymi urządzeniami śledzącymi. System będzie mógł rozróżniać drony, samoloty komercyjne i inne obiekty latające. Zostanie w pełni zintegrowany z krajowym systemem UTM i będzie w stanie stwierdzić, które z tych ścieżek są śledzone wspólnie, a które nie.

Zamówienie dotyczy świadczenia usług w zakresie przeprowadzania technicznych i naukowych ocen stanowisk testowych dla różnych systemów wykrywania dronów. DFS poszukuje niezależnych producentów ze sprawdzonym doświadczeniem w dziedzinie wykrywania dronów i łączenia danych z wieloma czujnikami. Ocena obejmuje stworzenie narzędzi i koncepcji oceny oraz powiązanych wymagań administracyjnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5