Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Europa na czele niechlubnej statystyki


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-11-30 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ AirHelp

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Europa na czele niechlubnej statystyki
fot. Pixabay
"Nagroda" za największą liczbę zakłóconych lotów w 2018 roku przypadła Europie. Tylko w Polsce, licząc od początku roku do końca października, liczba lotów opóźnionych powyżej 15 minut sięgnęła 30 700. 2 000 zostało w ogóle odwołanych.
To dane, które można wyczytać z raportu firmy Airhelp, zajmującej się pomocą pasażerom, gdy ich loty zostaną odwołane lub opóźnione. Wskazują one, że najwyższy odsetek odwołanych lotów odwołały największe polskie lotniska, takie jak Lotnisko Chopina czy Port Lotniczy Kraków-Balice. Najmniejszą liczbę odwołanych lotów odnotowano w Babimoście, jednak patrząc na skalę tego lotniska – wynik ten nie dziwi.

To właśnie zielonogórskie lotnisko na 259 lotów wykonanych w wyżej wspomnianym czasie, odnotowała jedynie 7 lotów opóźnionych i 18 odwołanych. Stanowi to 9,69 proc. wynik, co daje najlepszy wynik procentowy wśród wszystkich polskich portów lotniczych.

Tuż za Babimostem uplasowały się Katowice z 1 089 opóźnionymi i 105 odwołanymi lotami, na 10 521 operacji lotniczych. Wynik zakłóconych odlotów sięgnął 17,40 proc. Trzeci wynik od końca przypadł lotnisku w Olsztynie, które odnotowało 18,03 proc. zakłóconych odlotów (13 opóźnionych i 5 odwołanych na 366 zrealizowanych).

Tuż za Olsztynem, z wynikiem niewiele gorszym, bo sięgającym 18,44 proc., przy jednocześnie znacznie większej skali obsługiwanego ruchu, wypadło lotnisko w Gdańsku. Na kolejnej pozycji znalazł się Lublin, z wynikiem sięgającym 19,28 proc., potem Bydgoszcz (20,29 proc.), Szczecin (20,37 proc.), Poznań (21,16 proc.), Modlin (22,32 proc.), Wrocław (23,55 proc.) i Rzeszów (24,28 proc.). Niechlubne trzecie miejsce od końca przypadło lotnisku w Krakowie, gdzie odnotowano 25,44 proc. opóźnionych lub odwołanych lotów; następnie lotnisku w Łodzi, gdzie odsetek zakłóconych lotów sięgnął 26,32 proc. i Warszawie z niechlubnym wynikiem sięgającym 29,32 proc. Liczba wszystkich zakłóconych lotów w stołecznym porcie odpowiada mniej więcej wszystkim lotom zrealizowanym w tym samym czasie na lotnisku w Krakowie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Statystyka w oku kamery na Katowice Airport

Infrastruktura i lotniska

Statystyka w oku kamery na Katowice Airport

Emilia Derewienko 26 listopada 2018

W trzecim kwartale europejski ruch pasażerski zwiększył się o pięć procent

Pasażer i linie lotnicze

W trzecim kwartale europejski ruch pasażerski zwiększył się o pięć procent

Justyna Urbaniak 16 listopada 2018

Poznańskie lotnisko z dwucyfrowym wzrostem liczby pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Poznańskie lotnisko z dwucyfrowym wzrostem liczby pasażerów

Justyna Urbaniak 16 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5