Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Na wyspie Reunion w lipcu i sierpniu obsłużono więcej pasażerów niż w 2019 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-09-21 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Na wyspie Reunion w lipcu i sierpniu obsłużono więcej pasażerów niż w 2019 roku
Dreamlinery Air Austral to wizytówka Reunionfot. LOTAMS
Port lotniczy Réunion-Roland Garros obsłużył w lipcu i sierpniu łącznie 530 187 pasażerów. Wynik uzyskany w wakacyjnych miesiącach był o 4 proc. lepszy od osiągniętego w tym samym okresie 2019 roku - informuje "Air Journal".
Doskonałe wyniki lotniska z francuskiego terytorium na Oceanie Indyjskim to efekt ożywienia nie tylko na trasach długodystansowych do Paryża, Lyonu i Marsylii, ale również regionalnych lotów na Majottę. Wyspa z archipelagu Komorów przyciągnęła na Reunion w lipcu i sierpniu aż o 36 proc. więcej podróżnych w porównaniu z analogicznymi miesiącami 2019 roku. Rejsy na Majottę oferują w tym momencie linie lotnicze Air Austral, Corsair oraz regionalne Ewa Air.

Wyniki portu lotniczego Réunion-Roland Garros byłyby z pewnością jeszcze lepsze, gdyby na Madagaskarze oraz Mauritiusie zniesiono szybciej restrykcje związane z koronawirusem SARS-CoV-2. W tych dwóch przypadków liczba pasażerów podróżujących z tych wysp była niższa odpowiednio o 60 i 45 proc. w odniesieniu do wakacyjnych miesięcy 2019 roku. Nie pomogły również niższe o odpowiednio 37 i 17 proc. statystyki lotów z RPA i Seszeli.

Warto również dodać dosyć późne wznowienie długodystansowych rejsów do Chennai w Indiach oraz tajskiego Bangkoku, co również obniżyło wyniki lotniska na wyspie Reunion, które w sumie obsłużyło od stycznia do końca sierpnia bieżącego roku 1 427 253 pasażerów. To więcej aż o 149 proc. aniżeli w tym samym okresie 2021 roku, ale mniej o 11,9 proc. w porównaniu do pierwszych ośmiu miesięcy rekordowego 2019 roku. Wówczas w ciągu dwunastu miesięcy obsłużono łącznie 2 488 014 podróżnych. Rok wcześniej natomiast (2018) doliczono się ich 2 473 843.

Wolumen obsłużonych ładunków w porcie Réunion-Roland Garros osiągnął od stycznia do sierpnia bieżącego roku pułap 16 323 ton. To oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do tego samego okresu 2021 roku, ale wciąż mniej o 5 proc. w odniesieniu do 2019 roku. Na nieznacznie słabsze wyniki niż przed trzema laty spory wpływ miały jednak wyjątkowo złe warunki pogodowe na początku bieżącego roku, które pokrzyżowały plany lokalnych przedsiębiorców związane z produkcją owoców. Większość transportu cargo z Reunion przewożona jest w ładowniach szerokokadłubowych samolotach pasażerskich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Air France zawiesza rejsy z Krakowa do Paryża

Pasażer i linie lotnicze

Air France zawiesza rejsy z Krakowa do Paryża

Mateusz Kieruzal 20 września 2022

Tych linii już nie ma, czyli kolejowa mapa wstydu

Pasażer i linie lotnicze

Tych linii już nie ma, czyli kolejowa mapa wstydu

Redakcja 19 września 2022

Boeing przeznaczy MAX-y dla chińskich linii innym przewoźnikom

Biznes i przemysł

Boeing przeznaczy MAX-y dla chińskich linii innym przewoźnikom

Mateusz Kieruzal 20 września 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5