Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-09-25 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Munich Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"
fot. Munich Airport
Ruch na lotnisku w Monachium stale rośnie od początku miesięcy letnich. Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku z powodu pandemii oraz wynikających z niej ograniczeń w podróżowaniu obsłużono w porcie stolicy Bawarii tylko 570 tys. pasażerów. Ich liczba wzrosła ponad trzykrotnie w samym tylko sierpniu do ponad 1,8 mln.
– Popyt na podróże po zakończeniu wakacji jest nadal wysoki. W pierwszym tygodniu po wakacjach nasze lotnisko obsłużyło łącznie 440 tys. pasażerów, najwięcej od początku pandemii – ujawnił Jost Lammers, prezes Flughafen München GmbH.

– Obecne natężenie ruchu nie jest wynikiem tylko silnego ożywienia podróży turystycznych, ale także wynika z faktu, że ponownie mamy do czynienia ze stabilną strukturą ruchu, przynajmniej na trasach krótko- i średniodystansowych – podkreślił Lammers.

Pomimo pozytywnej tendencji obecny ogólny wolumen ruchu nadal pozostaje jednak znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii. Aktualnie liczba pasażerów na lotnisku w Monachium wynosi około 40 proc. poziomu z 2019 roku, a starty i lądowania stanowią około 50 proc. tej liczby. Wiele tras nadal nie zostało wznowionych z powodu ciągłych ograniczeń podróży. Dotyczy to zwłaszcza lotów długodystansowych.

– Biorąc to pod uwagę, z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że obecny zakaz podróżowania nałożony przez Stany Zjednoczone dla osób podróżujących z Niemiec i wielu innych krajów europejskich zostanie zniesiony na początku listopada. Bez wątpienia to ponowne otwarcie znacznie ożywi podróże transatlantyckie, zwłaszcza że prawdopodobnie nastąpi tu silny efekt nadrabiania zaległości po długiej nieobecności z powodu pandemii – nie krył zadowolenia Lammers. 

Szef lotniska w Monachium uważa, że ​​najgorsze, co przyniósł kryzys wywołany wirusem COVID-19, jest już za nami. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, Lammers spodziewa się znacznego wzrostu natężenia ruchu w nadchodzącym roku. – Wspólnie z Lufthansą naszym celem jest przywrócenie tempa globalnemu hubowi, jakim jest lotnisko w Monachium, jednocześnie kładąc podwaliny pod intermodalny i zrównoważony transport – podsumował Lammers.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Monachium: Finisz rozbudowy tunelu kolejowego na lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Monachium: Finisz rozbudowy tunelu kolejowego na lotnisku

Rafał Dybiński 16 września 2021

Monachium: Loty do 170 miejsc docelowych. 80 proc. rozkładu z 2019 roku

Infrastruktura i lotniska

Monachium: Loty do 170 miejsc docelowych. 80 proc. rozkładu z 2019 roku

Rafał Dybiński 20 września 2021

Rejsy do 175 miejsc z Monachium podczas letnich wakacji w Bawarii

Pasażer i linie lotnicze

Rejsy do 175 miejsc z Monachium podczas letnich wakacji w Bawarii

Rafał Dybiński 30 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5