Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Milczarski: Sukces CPK jest gwarantowany


Wstecz Dalej

Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-11-07 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Milczarski: Sukces CPK jest gwarantowany
fot. Lotnisko Chopina
Lotnisko międzykontynentalne w Stanisławowie w gminie Baranów to szansa na zagospodarowanie dalszego wzrostu rynku lotniczego i warunek realizacji celów biznesowych LOT. Dzięki inwestycji Polacy będą mogli wygodniej podróżować, powstaną też nowe miejsca pracy – mówi prezes zarządu PLL LOT Rafał Milczarski. Przypomina też, że budowa lotniska jest integralną częścią strategii przewoźnika.
Prezes podkreśla, że stan istniejącej infrastruktury stanowi ograniczenie dla przewoźnika. – Okęcie jest lotniskiem nieadekwatnym do naszych celów, a możliwości jego dalszej rozbudowy są ograniczone. Mimo tych niesprzyjających okoliczności przewozy rosną. W tym roku przewieziemy ok. 6,8 mln pasażerów, w przyszłym roku wartość ta może wzrosnąć nawet do 9 mln – deklaruje.

Wykorzystać położenie Polski

Budowa nowego portu lotniczego – w niezurbanizowanej okolicy, by uniknąć ograniczeń rozwojowych – to jedno z założeń strategii rentownego wzrostu LOT, zaprezentowanej w Krynicy w ubiegłym roku. – Polska na pewnym etapie zdecydowała się abdykować z udziałów w rynku lotniczym. Była to niesłuszna decyzja: gospodarka staje się coraz bardziej otwarta i globalna, a ludzie latają coraz więcej i w coraz dalsze miejsca. Statystyczny Polak lata raz w roku, a Niemiec – 4 razy. Pokazuje to potencjał wzrostu rynku – uzasadnia Milczarski. Przewoźnik liczy także na pasażerów z pozostałych krajów regionu. Decyzja rządu o budowie CPK w ocenie prezesa LOT prowadzi do naprawy popełnionego błędu.

Położenie Polski z punktu widzenia rynku lotniczego należy – według prezesa LOT – uznać za bardzo dobre. – Poprzez nasz hub pasażer będzie leciał w zupełnie inne miejsce na świecie. Pasażerowie przesiadający się to inny segment rynku. Ich obsługa może okazać się znakomitym biznesem – mówi Milczarski.

Odprawa bagażowa na Centralnym?

Zdaniem prezesa narodowego przewoźnika CPK to przedsięwzięcie skazane na sukces. – Będzie on sercem transportowym całego regionu, a nawet jeszcze większej części Europy. Pasażerowie kierują się głównie ceną, a pod tym względem mamy duże możliwości – przekonuje prezes. Jak twierdzi, LOT już dziś, na początku restrukturyzacji, jest najbardziej efektywną linią sieciową w Europie. Oprócz ceny ważnym elementem jest tzw. produkt lotniskowy – jedną z głównych zalet hubu lotniczego stanowi prostota przesiadania się. Na etapie projektowania CPK powinno się zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten aspekt.

LOT nie żywi jednak ambicji zapewniania połączeń bezpośrednio w każde miejsce kraju. Zamiast tego – według deklaracji prezesa – główną rolę w dowożeniu pasażerów do centralnego portu ma odegrać kolej. – To wielka szansa i impuls rozwojowy zarówno dla strony lotniczej, jak i kolejowej. Być może w przyszłości punkt odprawy bagażu będzie mógł się znaleźć już na dworcu Warszawa Centralna – podaje praktyczny przykład.

Wystąpienie prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego było częścią zorganizowanego w Łodzi Kongresu Rozwoju Transportu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lot startuje z nową kampanią wizerunkową [wideo]

Pasażer i linie lotnicze

Lot startuje z nową kampanią wizerunkową [wideo]

inf. prasowa/ RL 18 października 2017

Były prezes PKP Intercity pracuje w Kenya Airways

Prawo i polityka

Były prezes PKP Intercity pracuje w Kenya Airways

Michał Szymajda 22 września 2017

Loty transkontynentalne z przesiadką na CPK wyzwaniem dla LOT-u

Pasażer i linie lotnicze

Loty transkontynentalne z przesiadką na CPK wyzwaniem dla LOT-u

Jakub Madrjas 18 września 2017

 

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

Pasażer i linie lotnicze

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

25 października 2021

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

Pasażer i linie lotnicze

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

25 października 2021

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

25 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5