Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Luton Airport do 2050 roku będzie obsługiwać 38 mln pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-14 14:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Luton Airport do 2050 roku będzie obsługiwać 38 mln pasażerów
fot. Steff, commons.wikimedia.org, CC BY 3.0
Port Lotniczy Londyn-Luton planuje obsługiwać od 36 do 38 milionów pasażerów i 240 tysięcy lotów do 2050 roku – wynika z planu opublikowanego przez Luton Borough Council, do którego należy lotnisko.
Tymczasem hałas z przelotów do i z lotniska Luton, zdaniem osób związanych z badaniem norm hałasowych w rejonie lotniska, poważnie wpływa na mieszkańców. Problemem są nie tylko lądujące i startujące samoloty, ale również transport na drogach i pociągiem w pobliżu lotniska, który znajduje się na granicy przepustowości.

Lotnisko Luton otrzymało pozwolenie na rozbudowę do 18 milionów pasażerów w 2013 roku. Pozwolenie miało starczyć na 15 lat, tymczasem granicę tę udało się osiągnąć pięć lat wcześniej, niż początkowo zakładano. Dodatkowo, od 2013 roku hałas powodowany przez samoloty wzrósł na lotnisku dziesięciokrotnie.

Przeciwko rozbudowie lotniska Luton występują lokalni mieszkańcy. Tymczasem port jest najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Wielkiej Brytanii a rząd nie planuje nałożenia ograniczeń na lotnisko.

Przedstawiciele lotniska argumentują, że generuje ono 25,6 miliona funtów rocznie dla gminy Luton, płacąc za kluczowe usługi i inwestycje w infrastrukturę. Port zapewnia również 30 tysięcy miejsc pracy w Bedfordshire, Hertfordshire i Buckinghamshire.
Lotnisko argumentuje również, że każdy dodatkowy milion pasażerów daje 76 milionów funtów gospodarce regionalnej.

Port w Luton ma osiągnąć wynik 38 mln pasażerów i 240 tysięcy lotów na jednym pasie startowym. Lotnisko zobowiązało się przy tym do minimalizowania wpływu na środowisko i zapewniania korzyści ekonomicznych lokalnym i subregionalnym społecznościom i ich gospodarkom.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa Technik i MTU inwestują w Polsce

Biznes i przemysł

Lufthansa Technik i MTU inwestują w Polsce

inf.pras/redakcja 14 grudnia 2017

Nici z przejęcia Niki. Austriacka linia znika z rynku

Biznes i przemysł

Nici z przejęcia Niki. Austriacka linia znika z rynku

Magdalena Wosińska 14 grudnia 2017

Heathrow: Wkrótce ruszą konsultacje w sprawie budowy trzeciego pasa

Infrastruktura i lotniska

Heathrow: Wkrótce ruszą konsultacje w sprawie budowy trzeciego pasa

Justyna Urbaniak 14 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5