Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Lufthansa planuje przekształcić Brussels Airlines w Eurowings


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-05-16 13:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lufthansa planuje przekształcić Brussels Airlines w Eurowings
fot. Wikipedia
Kontynuując sukcesy wspólnych przedsięwzięć, Brussels Airlines i Eurowings podejmą kolejne ważne działania w procesie konsolidacji, określając rolę, jaką każda linia lotnicza będzie odgrywać w Grupie Eurowings.
Powstała w wyniku fuzji SN Brussels i Virgin Express w 2006 r., Brussels Airlines została zakupiona przez Lufthansę w 2017 r.

Plan Lufthansy polega na przekształceniu Brussels Airlines w przewoźnika Eurowings na dalekie dystanse oraz na wykorzystaniu lotniska w Brukseli jako hubu. Belgijska stolica będzie również służyć europejskiej strategii wzrostu Lufthansy jako baza do ekspansji w holenderskiej i francuskojęzycznej części kontynentu.

– Udane uruchomienie lotów dalekiego zasięgu Eurowings obsługiwanych przez Brussels Airlines z Düsseldorfu do Nowego Jorku, Fort Myers i Miami w kwietniu zeszłego roku potwierdza doświadczenie długodystansowych linii lotniczych w Brukseli. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy Eurowings i Brussels Airlines zdołały stworzyć bazę dalekiego zasięgu w Düsseldorfie, wzmacniając grupę na jednym z kluczowych lotnisk niemieckich – powiedział prezes grupy Eurowings, Thorsten Dirks, komentując bliższe powiązania między Eurowings a Brussels Airlines.

Oprócz koncentrowania się na swoich tanich ofertach dalekiego zasięgu Lufthansa chce również sterować swoimi lotami Eurowings na krótkich trasach z Kolonii. Łącząc siły z Brussels Airlines, grupa ma nadzieję na umocnienie pozycji Eurowings jako trzeciego przewoźnika budżetowego w Europie.

Oprócz zwrócenia całej uwagi na Brukselę i Kolonię, zarówno Brussels Airlines, jak i Eurowings będą nadal obsługiwać loty długodystansowe i krótkodystansowe z Düsseldorfu, Wiednia i innych europejskich portów lotniczych.

Biorąc pod uwagę wszystko, co zostało powiedziane zarówno przez Brussels Airlines, jak i Eurowings, oczywiste jest, że Lufthansa poszukuje bliższych powiązań między dwoma liniami lotniczymi. Problemem wydaje się zachowanie nazwy linii lotniczej Brussels Airlines, która przynajmniej w najbliższym czasie ma nie ulec zmianie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień

Pasażer i linie lotnicze

Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień

Aleksander Domański 14 maja 2019

Brussels: Rusza sprzedaż biletów do Premium Economy

Pasażer i linie lotnicze

Brussels: Rusza sprzedaż biletów do Premium Economy

Piotr Bożyk 10 maja 2019

Brussels: Airbus A320 w malowaniu Bruegla

Pasażer i linie lotnicze

Brussels: Airbus A320 w malowaniu Bruegla

Piotr Bożyk 06 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5