Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LSAS ogłosił wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na prezesa i członka zarządu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-09-2021
Ostatnia modyfikacja:
28-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
LSAS ogłosił wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na prezesa i członka zarządu
fot. LS Airport Services
Spółka LS Airport Services ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Prezesa Zarządu Spółki oraz Członka Zarządu ds. Operacyjnych Spółki - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września. Rozmowy z kandydatami będą przeprowadzane od 17 do 23 września. Przypomnijmy, że w maju rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu złożyła Anna Rosek, która piastowała funkcję od grudnia ubiegłego roku. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Kandydat na prezesa zarządu LSAS musi wypełnić kwestionariusz osobowy, zgodny ze wzorem oraz przedłożyć życiorys zawodowy (CV), zawierający opis dotychczasowych doświadczeń i osiągnięć w pracy zawodowej, a także list motywacyjny.

Do zgłoszenia kandydata powinny zostać dołączone dokumenty potwierdzające posiadanie wykształcenia wyższego lub uzyskanego za granicą wykształcenia wyższego, uznanego w Rzeczypospolitej Polskiej, co najmniej pięcioletniego okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, w tym co najmniej rocznego doświadczenia w branży lotniczej.

Poza tym powinien posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. Brane pod uwagę oceniających będą również dodatkowe umiejętności oraz referencje, rekomendacje, certyfikaty, poświadczenia bezpieczeństwa.

Do zgłoszenia kandydat powinien dołączyć oświadczenie, w którym zapewni, że nie pełni funkcji społecznego współpracownika oraz nie jest zatrudniony w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub nie świadczy pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze, a także nie wchodzi w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań i nie jest zatrudniony przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze.

Ponadto nie powinien pełnić funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej i nie prowadzi aktywności społecznej lub zarobkowej, która rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki. Poza tym wymagane jest oświadczenie, że w przypadku, gdy kandydatowi zaproponowana zostanie funkcja Prezesa Zarządu Spółki, przed objęciem funkcji zrezygnuje z zatrudnienia, członkostwa, aktywności lub pełnienia funkcji, o których mowa wcześniej oraz przedstawi stosowne oświadczenie w brakującym zakresie.

W przypadku, gdy kandydat zostanie zaproszony do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego, może zostać poproszony o przedstawienie oryginałów dokumentów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W toku postępowania kwalifikacyjnego kandydat może przedstawić Radzie Nadzorczej dodatkowe dokumenty. Sporządzone w języku obcym powinny być dostarczone wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski. Zgłoszenia kandydatów należy dostarczyć do Spółki osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres 02-159 Warszawa, ul. James Gordona Bennetta 2B.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów:
 • I etap - ogłoszenie o wszczęciu postępowania, przyjmowanie zgłoszeń, weryfikacja pod względem formalnym zgłoszeń kandydatów i kwalifikacja kandydatów do kolejnego etapu,
 • II etap - przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami wyłonionymi w I etapie i wyłonienie najlepszego kandydata.

  Dopuszczenie do rozmowy kwalifikacyjnej choćby jednego kandydata wystarcza do przeprowadzenia dalszego postępowania. O dopuszczeniu do II etapu postępowania oraz zaproszeniu na rozmowy kwalifikacyjne kandydaci zostaną poinformowani drogą korespondencyjną, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej po upływie terminu składania zgłoszeń.

  W toku rozmowy kwalifikacyjnej oceniane będą w szczególności wiedza o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa spółka, znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomości zasad nadzoru właścicielskiego, doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce, znajomość zasad planowania i zarządzania strategicznego, znajomość zasad zarządzania zasobami ludzkimi oraz kierowania złożonymi projektami i organizacjami, w tym wielooddziałowymi oraz znajomość języka polskiego i angielskiego.

  W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej kandydatów jednakowej liczby punktów, przeprowadza się dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne, o czym kandydaci zostaną poinformowani. O wynikach postępowania kandydaci zostaną powiadomieni niezwłocznie, drogą korespondencyjną, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Kandydatowi, który nie został wybrany, nie przysługuje prawo odwołania się od wyniku postępowania kwalifikacyjnego. Spółka zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłaniania kandydatów w każdym czasie, bez podania przyczyn, o czym powiadomi kandydatów.
 • Tagi geolokalizacji:

  Podziel się z innymi:

  POZOSTAŁE Z WĄTKU:

  Urbaniak (LSAS): 2021 z zyskiem. Inwestujemy i czekamy na odbudowę ruchu

  Biznes i przemysł

  Urbaniak (LSAS): 2021 z zyskiem. Inwestujemy i czekamy na odbudowę ruchu

  Łukasz Malinowski 03 lutego 2022

  LSAS: W przyszłym roku wrócimy do poziomu sprzed pandemii

  Biznes i przemysł

  LSAS: W przyszłym roku wrócimy do poziomu sprzed pandemii

  Łukasz Malinowski, współpraca Roman Czubiński 17 listopada 2021

  Warszawa: Nowy skaner do kontroli bezpieczeństwa w LS Cargo Terminal

  Infrastruktura i lotniska

  POZOSTAŁE Z WĄTKU:

  Urbaniak (LSAS): 2021 z zyskiem. Inwestujemy i czekamy na odbudowę ruchu

  Biznes i przemysł

  Urbaniak (LSAS): 2021 z zyskiem. Inwestujemy i czekamy na odbudowę ruchu

  Łukasz Malinowski 03 lutego 2022

  LSAS: W przyszłym roku wrócimy do poziomu sprzed pandemii

  Biznes i przemysł

  LSAS: W przyszłym roku wrócimy do poziomu sprzed pandemii

  Łukasz Malinowski, współpraca Roman Czubiński 17 listopada 2021

  Warszawa: Nowy skaner do kontroli bezpieczeństwa w LS Cargo Terminal

  Infrastruktura i lotniska

  Kongresy
  Konferencje
  SZKOLENIE ON-LINE
  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
  Współpraca:
  Rynek Kolejowy
  Transport Publiczny
  Rynek Infrastruktury
  TOR Konferencje
  ZDG TOR
  ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5